Wielu osobom zakłady bukmacherskie kojarzą się z typowaniem wyników sportowych i jest w tym sporo prawdy – zdecydowaną większość oferty legalnych bukmacherów stanowią zakłady na wydarzenia sportowe. Coś dla siebie znajdą tam jednak również osoby, które nie interesują się sportem, ale np. życiem gwiazd i show-biznesem. Co konkretnie i u jakich bukmacherów obstawimy?

Ojczyzną współcześnie znanych zakładów bukmacherskich jest Wielka Brytania – wyspiarze potrafią się zakładać dosłownie o wszystko, nawet o to, czy w poszczególnych miejscowościach w pierwszy dzień Bożego Narodzenia spadnie śnieg! Z Wielkiej Brytanii moda na zakłady niezwiązane ze sportem, a np. z rozrywką, show-biznesem czy prywatnym życiem gwiazd, powędrowała do innych krajów, w tym do Polski.

„Łakomym kąskiem dla graczy na całym świecie są zakłady dotyczące innych dziedzin: polityki, kultury, rozrywki czy prywatnego życia sławnych ludzi. Co roku olbrzymią popularnością cieszy się stawianie zakładów na  wyniki gali Oscarów. W Wielkiej Brytanii można brać udział w zakładach wzajemnych dotyczących płci, a nawet imienia kolejnych dzieci księcia Williama oraz księżnej Kate. W Polsce oferta niesportowych zakładów bukmacherskich jest na razie prostsza – legalne firmy bukmacherskie w Internecie budują dopiero świadomość możliwości stawiania takich zakładów, przesuwając powoli zainteresowanie ze sportu” – mówi Jarosław Zalewski, ekspert portalu LegalSport.pl, specjalizującego się w analizie rynku zakładów wzajemnych w naszym kraju.

Kto wygra „Taniec z Gwiazdami”?

Jakie konkretnie zakłady dotyczące szeroko rozumianego show-biznesu znaleźć można w ofercie legalnych bukmacherów. W ostatnich tygodniach hitem było typowanie zwycięzcy 11. edycji popularnego telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami”. Przed finałowym odcinkiem tej serii faworytką analityków w firmie STS Zakłady Bukmacherskie (nr zezwolenia SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12) była Julia Wieniawa z kursem 1,15 przed Edytą Zając z kursem 5,00. Co to oznacza? Że postawienie 100 zł na wygraną Juli Wieniawy w przypadku jej sukcesu dawało możliwość wygranej zaledwie 101,20 zł, ale już postawienie 100 zł na Edytę Zając w przypadku jej zwycięstwa – 440 zł (podane kwoty uwzględniają odliczenie obowiązkowego w naszym kraju podatku od gier i zakładów).

Kolejny James Bond i brytyjscy celebryci na parkiecie

Wiadomo już, że film „No time to die” jest ostatnim, w którym w rolę Jamesa Bonda wcielił się Daniel Craig. Oczywiście od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje, kto go zastąpi – zakłady tego dotyczące ma w swojej ofercie m.in. firma bukmacherska LV BET (nr licencji PS4.6831.9.2016). I tak największym faworytem do roli najsłynniejszego szpiega Jej Królewskiej Mości jest James Norton (kurs 2,5) przed Tomem Hiddlestonem (kurs 5,00) oraz Richardem Maddenem oraz Idrisem Elbą (kurs 6,00). Bez względu na to, kto ostatecznie zagra w kolejnym filmie o przygodach Bonda, mocne wrażenia estetyczne będą gwarantowane…

Również w firmie LV BET można typować, kto zwycięży w bieżącej – już 20. – odsłonie brytyjskiego show tanecznego Strictly Come Dancing. To właśnie tam swoją sławę budowała Ola Jordan, która wygrała siódmą edycję show, a później była jurorką polskiego „Tańca z Gwiazdami”. Teraz największą faworytką bukmacherów jest aktorka Maisie Smith (kurs 2,5) przed piosenkarzem HRVY (kurs 5,5) oraz wokalistą Maxem George’m (kurs 6,00).

Kolejny Superman and the Oscar goes to…

Jedną z najbogatszych na polskim rynku ofert zakładów rozrywkowych ma firma bukmacherska Betfan (PS4.6831.3.2018). Można tam typować, czy film Agnieszki Holland „Szarlatan” zostanie oficjalnie nominowany do Oscara w 2021 r. w kategorii najlepszy film międzynarodowy, czy Eddie Murphy zdobędzie Oscara za najlepszą rolę pierwszo- lub drugoplanową do marca 2024 r. oraz czy polski film otrzyma Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny do marca 2025 r.

W firmie Betfan można również obstawiać, kto będzie następnym Supermanem. Na liście znajdują się takie nazwiska, jak Tyler Hoechlin, Michael B. Jordan, Armie Hammer, Garrett Hedlund, ale również Ryan Gosling, Dwayne „The Rock” Johnson czy Chris Evans. Szanse na to, że Chris Evans zamieni super-tarczę Kapitana Ameryki na kostium Supermana są jednak niewielkie – kurs na takie rozwiązanie wynosi aż 40,00.

Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Zawieranie zakładów lub udział w innych grach hazardowych na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na ich prowadzenie jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi.

 

Tekst pozaredakcyjny, opracowany przez Wojciecha Boreckiego, publicystę legalsport.pl.