22 Lutego media obiegła wstrząsająca wiadomość. Opozycjonista Jan Lityński zatonął w Narwi. Próbował ratować tonącego psa. Świadkiem wydarzenia była jego żona, Krystyna Lityńska. Od niedzieli trwały intensywne poszukiwania ciała. Po sześciu dniach wyłowiono polityka.

Nie żyje Jan Lityński. Utonął na oczach żony

Znaleziono ciało Jana Lityńskiego

Jan Lityński zmarł w wieku 75 lat. Jako pierwszy o jego śmierci poinformował dziennikarz Eugeniusz Smolar na Twitterze. Polityk zginął, gdy próbował ratować tonącego psa, pod którym załamała się warstwa lodu.

Razem z żoną wybrali się na spacer w Pułtusku, który skończył się tragicznie. Zgodnie z obietnicą policji, poszukiwania trwały aż do odnalezienia ciała Lityńskiego.

Katastrofa śmigłowca w Pszczynie. Nie żyje polski milioner

Jak donosi Super Express, płetwonurkowie po sześciu dniach intensywnych poszukiwań wyłowili ciało Jana Lityńskiego w sobotę, 27 lutego. Maciej Rokus – szef Grupy Specjalnej Płetwonurków potwierdził tę informację.

Ciało pana Lityńskiego zostało odnalezione. Wielki szacunek i podziw należy się każdej osobie zaangażowanej w poszukiwania. Grupy specjalistów, płetwonurkowie, to są bestie. Naprawdę do 3-4 w nocy będą robić aż nie odnajdą i odnaleźli. Wielki szacunek też dla analityków i osoby pomagające z PSP, przynoszących herbatę kawę ciepłe posiłki i wsparcie. Naprawdę wielki podziw – powiedział Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

Nie żyje Jan Lityński.

Jan Lityński, fot. Piętka Mieszko/AKPA.

Maciej Rokus dodał, że ciało Lityńskiego zostało wyłowione z wody około 200 metrów od miejsca tragicznego wypadku, do którego doszło w okolicach wału przeciwpowodziowego w Pułtusku.

Rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej dodał, że ciało opozycjonisty znaleziono na głębokości 5 metrów, w trudno dostępnym miejscu. Tożsamość opozycjonisty została potwierdzona przez policję.

Ciało odnalazła w sobotę grupa specjalna płetwonurków RP. Znajdowało się 200 metrów od miejsca, w którym miał wpaść do wody. Było w trudno dostępnym miejscu na głębokości 5 metrów – powiedział Karol Kierzkowski.

Nasze kondolencje.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Kasia Lenhardt nie żyje. Są WYNIKI sekcji zwłok

Nie żyje aktorka znana z seriali „M jak miłość” i „Klan”. Miała 37 lat

Syn Krzysztofa Kowalewskiego o jego śmierci: „Zmarł we śnie mój tata”

Nie żyje Jan Lityński - polityk zatonął w Narwi.

Nie żyje Jan Lityński – polityk zatonął w Narwi. Fot. AKPA.

Zatonął polityk - Jan Lityński.

Jan Lityński, fot. Piętka Mieszko/AKPA.