W marcu 2024 roku księżna Kate przyznała, że mierzy się z nowotworem. W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych podkreślono, że żona księcia Williama tymczasowo wycofuje się z pełnienia oficjalnych obowiązków, prosząc przy tym o wyrozumiałość i uszanowanie jej prywatności.

Kate Middleton i książę William mają kolejny powód do stresu. „To nie jest dobry moment”

Ostatnia kreacja księżnej Kate miała ukryte znaczenie?

Kilka dni temu księżna Kate tak jak zapowiedziała, wzięła udział w paradzie Trooping the Colour organizowanej na cześć króla Karola III. Wszystkie oczy skierowane były na długo nieobecną w przestrzeni publicznej księżną Katarzynę.

Nowe doniesienia na temat Kate Middleton! Tego się w Pałacu nie spodziewali…

Gdy tylko pojawiły się zdjęcia z ceremonii, wiele osób zaczęło doszukiwać się ukrytych znaczeń w stylizacji noszonej przez księżną tego dnia. W mediach pojawiały się także analizy jej zachowań, gestów i słów, które wypowiadała do swoich dzieci podczas parady.

Ze względu na chorobę być może nie przygotowała nic nowego na Trooping the Colour. Wyobrażam sobie, że nie poświęciła czasu na planowanie swojej garderoby, uczęszczanie na przymiarki w ciągu ostatnich kilku miesięcy leczenia. Ponadto decyzja o udziale mogła zostać podjęta w ostatniej chwili. Sensowne byłoby przerobienie starszego ubrania, o którym wie, że na nią pasuje – mówiła Whitewood w rozmowie z „Page Six”.

Księżna Kate widziana publicznie pierwszy raz od wielu miesięcy! (ZDJĘCIA)

Inni natomiast wskazywali na zachowanie dyskrecji podczas przygotowań do wydarzenia.

Przerobienie tego, co już posiada, pozwoliło Kate zachować sekret swojego obecnego wyglądu w najbliższym i najbardziej zaufanym zespole – przekazała Bethan Holt, dyrektor ds. mody w UK Telegraph.

księżna Kate, fot. Stephen Lock / Zuma Press / Forum

księżna Kate, fot. Chris J Ratcliffe / Reuters / Forum

księżna Kate, fot. BACKGRID / Backgrid USA / Forum

księżna Kate, fot. Chris J Ratcliffe / Reuters / Forum