Małżeństwo księcia Karola ze znienawidzoną przez Anglików Kamilą Parker-Bowles, z którą przez lata zdradzał swoją żonę, powiązania księcia Andrzeja z Jeffreyem Epsteinem i odejście Meghan i Harrego z rodziny przypieczętowane wywiadem, w którym oskarżyli Windsorów o rasizm. To wszystko sprawia, że rodzina królewska musi bronić nieskazitelnej opinii, która usprawiedliwia ich niewyobrażalne uprzywilejowanie we współczesnym społeczeństwie.

Jaką matką jest Kate Middleton? Określiła siebie JEDYNYM słowem

Książę Louis – księżna Diana

Wiadomo, że nic nie rozmiękcza serc opinii publicznej tak skutecznie jak dzieci (oraz ewentualnie zwierzęta). W związku z tym Pałac Kensington postanowił podzielić się laurkami, które wykonały dzieci księcia Williama i Kate Middleton, upamiętniając księżną Dianę.

Pretekstem do napisania listów stał się Dzień Matki, który w tym roku w Wielkiej Brytanii jest obchodzony w niedzielę 14 marca. Dzieci królewskiej pary stworzyły laurki, które zwyczajowo ofiarowują swojemu ojcu, wspominając tragicznie zmarłą matkę.

Kate Middleton po emisji „The Crown” poprosiła o dodatkową ochronę

W tym roku Dzień Matki znów będzie inny. Wielu z nas będzie z dala od bliskich , ale z niecierpliwością czekamy na moment w niezbyt odległej przyszłości, kiedy będziemy mogli ponownie przytulić mamę. Ale dla tych, którzy przeżywają żałobę, dzień dzisiejszy może być szczególnie trudny. Każdego roku w Dzień Matki George, Charlotte i Louis wykonują dla Williama karty upamiętniające ich Babcię, Dianę – można przeczytać na profilu księcia i księżnej Cambridge.

Do posta załączono trzy zdjęcia prac wykonanych przez wnuki legendarnej księżnej. Książe Louis narysował kwiecistą łąkę, gdzie umieścił grób lady Di, z którego wyrasta krzew róży. Nieco mniej makabryczne były życzenia napisane przez księcia George’a.

Droga Babciu Diano, szczęśliwego, szczęśliwego Dnia Matki. Kocham cię mocno i zawsze o tobie myślę. Wysyłam dużo miłości, George.

Księżniczka Charlotte napisała list na różowym papierze.

Kate Middleton zaliczyła WPADKĘ. Ma problemy z pisownią?

Droga Babciu Diano, myślę o tobie w Dniu Matki. Kocham cię bardzo. Tata bardzo za tobą tęskni. Dużo miłości, Charlotte.

Pod postem pojawiły się komentarze wyrażające zachwyt nad dziećmi Kate i Williama. Wierzycie w szczerość ich intencji?

Księżna Katarzyna z Cambridge

Kate i William z dziećmi, fot. Aaron Chown / PA Images / Forum

książę George, księżna Charlotte i książę Louis

George, księżna Charlotte i książę Louis. Fot. Forum/Backgrid

Księżniczka Charlotte i książę George w ogrodzie

Książe George, księżniczka Charlotte, książę Louis, książę William, fot. Forum

Diana pod koniec życia, fot. Stillwell / PA Images / Forum