Po długim i burzliwym procesie w sądzie, który śledziły media na całym świecie Johnny Depp został ostatecznie oczyszczony z zarzutów, a Amber Heard winna zniesławienia aktora. Dla Johnny’ego wyrok oznaczał przede wszystkim odzyskanie dobrego imienia i kariery zrujnowanej przez oskarżenia Amber.

Jednym z największych ciosów dla 59-letniego aktora było wyrzucenie go z kolejnych części „Piratów z Karaibów”, w których grał kultową już rolę kapitana Jacka Sparrowa oraz „Fantastycznych Zwierząt”, gdzie zastąpił go Mads Mikkelsen. Depp, który od początku był pewny swojej niewinności pod przysięgą w sądzie orzekł, że nawet po oczyszczeniu z zarzutów nic nie przekona go do powrotu na plan filmu Disneya:

W tej chwili w oparciu o wszystko, nawet gdyby przyszli do mnie z 300 milionami dolarów i milionem alpak, nic na tej planecie nie skłoniłoby mnie do powrotu i pracy z Disneyem przy filmie „Piraci z Karaibów” – oświadczył.

Johnny Depp USUNIĘTY z obsady nowych Piratów z Karaibów

„Piraci z Karaibów 6” z żeńską główną bohaterką. To ona zastąpi Jacka Sparrow?

I choć Depp nie pojawi się już w kultowej serii, nie oznacza to, że kolejne części „Piratów” nigdy już nie powstaną – odpowiadający za produkcję serii Jerry Bruckheimer oraz wytwórnia Walt Disney Pictures od niespełna 7 lat kilkukrotnie próbowała zreaktywować serię. Tuż po premierze „Zemsty Salazara” pojawiały się doniesienia, jakoby w planach były dwa kolejne filmy, a jedną z głównych ról miała zagrać Margot Robbie. Aktorka zaprzeczyła jednak tym doniesieniom w 2022 roku, informując, że według jej wiedzy produkcja została anulowana. Jej wypowiedzi kategorycznie zaprzeczył producent.

Teraz okazuje się, że szósta część „Piratów z Karaibów” ma szansę ujrzeć światło dzienne szybciej, niż myśleliśmy, a w mediach pojawiły się przecieki dotyczące głównej roli w nowej odsłonie filmu. Kandydatką do roli głównej bohaterki w nowych „Piratach z Karaibów” jest Ayo Edebiri, 28-letnia aktorka znana z serialu „The Bear”, za który otrzymała nagrodę Emmy i Złoty Glob. Gwiazda miała być też związana z produkcją Marvela „Thunderbolts”, jednak musiała się z nią rozstać przez kolidujący z innymi obowiązkami harmonogram.

W nowej części „Piratów” fabuła skupi się wokół nowych, młodszych bohaterów poszukujących skarbu. Za reżyserię miałby odpowiadać Craig Mazin, twórca serialowego hitu „The Last of Us”.

Czy tym razem plotki się potwierdzą?

Disney chce z powrotem WKUPIĆ SIĘ w łaski Johnny’ego Deppa?! Zaproponowano mu 300 MILIONÓW DOLARÓW za powrót do kultowej roli

fot. Forum

 Film Stills / Forum

Ayo Edebiri , Reuters / Forum

 Forum

pasekkozak