Qczaj czyli Daniel Józef Kuczaj to pochodzący z Podhala trener fitness, którego internauci pokochali za dystans i poczucie humoru. W 2019 roku wraz z Pauliną Biernat wystąpił w 9. edycji „Tańca z gwiazdami”, od czasu do czasu pojawia się również w programach śniadaniowych jako ekspert w kwestiach dietetycznych i sportowych. Celebryta nie kryje się też ze swoją orientacją homoseksualną oraz marzeniem o posiadaniu dziecka.

Qczaj mówi o adopcji dzieci przez osoby homoseksualne, a w komentarzach prawdziwa burza

Qczaj wspomina coming out przed rodziną. Ojciec go wydziedziczył

Okazuje się jednak, że choć dziś Qczaj otwarcie mówi o byciu gejem, a jego publiczny coming out trzy lata temu został pozytywnie przyjęty w mediach, tego samego nie da się powiedzieć o coming oucie, którego kilka lat wcześniej dokonał przed najbliższą rodziną.

W ramach instagramowego Q&A trener odpowiedział na osobiste pytanie od fana:

Jak twoi rodzice zareagowali na to, że jesteś queer? Próbuję z tym walczyć, ale się nie da – napisał internauta.

W odpowiedzi Qczaj zdecydował się nagrać filmik, w którym otworzył się w temacie własnego coming outu. Niestety, nie mógł liczyć na wsparcie swojego ojca:

Z czym kochany walczyć, nie ma tu z czym walczyć, będziesz po prostu nieszczęśliwym człowiekiem. Mnie ojciec wydziedziczył. Jego strata. A moja mamusia jest najcudowniejszym człowiekiem na świecie. To był rok może 2003. Mama się dowiedziała bardzo wcześnie i to był dla niej szok, ale sama grzebała po internecie, dokształcała się, bo po prostu się bała, jak ja sobie poradzę w konfrontacji z heterami, parszywcami, którzy będą mi bruździć w życiu. No ale jak sama widzi, jestem szczęśliwym człowiekiem, kocha mnie bardzo i wspiera.

Trener przyznał również, że po odrzuceniu przez ojca uczęszczał na terapię, by przepracować trudny dla niego temat.

W odpowiedzi na pytanie fana, dopisał też:

Wspieram cię całym (sercem). Jeśli musisz udawać kogoś innego, by ktoś Cię kochał… Odpuść, szkoda czasu. Będąc sobą spotkasz na swojej drodze ludzi, którzy kochają Cię za to kim naprawdę jesteś a nie za to, kogo udajesz.

IG: qczaj

pasekkozak