Rafał Trzaskowski właśnie jest z wizytą w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozmawia z przedstawicielami amerykańskiej administracji i Kongres o ukraińskich uchodźcach i kryzysie humanitarnym w Europie. Prezydent Warszawy został zaproszony do jednej z najbardziej znanych stacji informacyjnych CNN.

Maffashion jest WŚCIEKŁA na Rafała Trzaskowskiego!

Rafał Trzaskowski w CNN

Rafał Trzaskowski niezwykle łatwo posługuje się językiem angielskim. Bez problemu mógł wytłumaczyć kryzys uchodźczy w Polsce.

Coraz więcej ludzi przekracza ukraińsko-polską granicę. Możliwości Warszawy są na samej granicy, musimy przygotować się na więcej, dlatego jestem w Waszyngtonie, chcę porozmawiać tutaj z decydentami politycznymi, z administracją Joe Bidena, wytłumaczyć sytuację, jaka jest w Polsce i przekonać przyjaciół w Ameryce, że pieniądze powinny trafić bezpośrednio do uchodźców, organizacji pozarządowych i samorządów – powiedział Trzaskowski w wywiadzie dla CNN.

Rozmowę z Prezydentem Warszawy udostępniła na swoim Instagramie nawet prowadząca wywiad Dana Bash. To pokazuje, jak ważnym gościem był Rafał Trzaskowski:

Od czasu niesprowokowanego ataku Rosji na Ukrainę do Polski uciekło blisko 3 mln uchodźców. Ponad 300 tysięcy z nich znajduje się w m.st. Warszawie. Podczas gdy warszawiacy hojnie przyjęli tych uchodźców, napięcie w mieście narasta. Prezydent @trzaskowskirafal dołączył do mnie w Waszyngtonie – gdzie przekazuje tę wiadomość amerykańskim prawodawcom: Warszawa jest na pełnych obrotach – napisała Dana Bash.

Rafał Trzaskowski również udostępnił wywiad na swoim Instagramie. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy internautów, a nawet gwiazd:

  • Jesteśmy z ciebie dumni – skoetnowała Agata Młynarska
  • Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy reprezentowani przez wyjątkowego lidera! Dziękuję za wszystko, panie prezydencie – napisała Katarzyna Zielińska.

Tak się zmieniał Rafał Trzaskowski – kiedyś był tęższy (ZDJĘCIA)

Rafał Trzaskowski został także zaproszony na Uniwersytet Georgii, gdzie dał wykład o sprawach miejskich i międzynarodowych. Widzimy, że wielu studentów przyszło posłuchać Prezydenta Warszawy.

Rafał Trzaskowski pozuje z rodziną. Ma ładną żonę