Władimir Putin (69 l.) zorganizował dziś wiec na moskiewskim stadionie, aby zdobyć poparcie dla „opóźnionej” inwazji na Ukrainę w rocznicę aneksji Krymu przez Rosję podczas ostatniego ataku na Ukrainę w 2014 roku.

Rosyjskie influencerki płaczą, bo Putin zablokował im Instagram

Władimir Putin zorganizował wiec na moskiewskim stadionie

Prezydent Rosji ubrany w wartą 10 000 funtów kurtkę Loro Piana (pomimo, że gospodarka jego kraju rozpada się pod ciężarem zachodnich sankcji), przemawiał przed transparentami z napisami „Za świat bez nazizmu” i „Za Rosję”, z pogrubioną literą „Z”. Ta, jaki wiemy jest niemal symbolem ostatniej agresji Rosji.

Obecny na stadionie w Moskwie tłum wymachiwał rosyjskimi flagami, a niektóre były naznaczone literą „Z”. Putin wykorzystał swoje przemówienie, by powtarzać kłamstwa o tym, dlaczego zaatakował Ukrainę – aby usunąć nazistów z Ukrainy i chronić mieszkających tam Rosjan. Dyktator i zbrodniarz wojenny pochwalił odwagę swoich żołnierzy, którzy, jak powiedział, „chronią się nawzajem przed kulami swoimi ciałami”.

Władimir Putin i jego wojna w Ukrainie

W wydarzeniu na moskiewskim stadionie wziął udział znany piosenkarz Oleg Gazmanov śpiewający „Made in the ZSRR” z początkowymi słowami „Ukraina i Krym, Białoruś i Mołdawia, to wszystko mój kraj”.

Kochanka Putina broni agresji na Ukrainę

Wiec odbył się po tym, jak rosyjskie naloty zbombardowały miasto Lwów na zachodzie Ukrainy, a rosyjskie ataki zbliżają się do Polski, która jak wiemy jest członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Nie ma to jak propaganda na najwyższym z możliwych poziomów.

Fot. Alexei Nikolsky / TASS / Forum

Vladimir Putin Fot. Mikhail Metzel / TASS / Forum