W sierpniu 2023 roku wybuchła głośna afera z Robertem Karasiem w roli głównej. Polski triathlonista ukończył 10-krotnego IronMana w Brasil Ultra Tri w Rio de Janeiro i pobił rekord świata. Okazało się jednak, że w jego organizmie wykryto zakazane substancje, a każde kolejne tłumaczenia się, tylko coraz bardziej pogrążały sportowca wizerunkowo. Ostatecznie federacja IUTA nałożyła na sportowca 2-letnią dyskwalifikację za stosowanie dopingu oraz pozbawiła go rekordu.

Robert Karaś ZNÓW przyłapany na dopingu! Wydał szokujące oświadczenie

Mimo dyskwalifikacji w IUTA, Robert Karaś otrzymał zgodę na udział w zawodach na Florydzie oranizowanych przez Światową Organizację Ultratriathlonu. Tam znów popisał się rekordowym osiągnięciem i pokonał pięciokrotnego Ironmana w czasie 60 godzin, 21 minut i 24 sekund, pobijajac rekord świata należący do Adriana Kostery o ponad siedem godzin. Szybko okazało się jednak, że również ten rekord może stracić, ponieważ w USA ponownie został przyłapany na stosowaniu dopingu. Tym razem w jego organizmie wykryto dwie zakazane dla sportowców substancje — klomifen i drostanolon. Krótko po tym, gdy media obiegła ta szokująca informacja, na Instagramie sportowca pojawiło się oświadczenie:

Otrzymałem informacje z USADA [Amerykańska Agencja Antydopingowa — dop. red.], że w moim organizmie nadal znajdują się pozostałości substancji, które wykryto u mnie po zawodach w Brazylii. Nie miałem możliwości przeprowadzenia badań antydopingowych przed ostatnim startem w USA. To niedozwolone. Niestety nadal mam w sobie pozostałości po tych substancjach. Nie wiem jeszcze, jakie konsekwencje formalne mnie czekają, ale nie to jest najważniejsze. Niech moja historia będzie przestrogą dla każdego sportowca, zwłaszcza dla ludzi młodych. Nie szukam wytłumaczeń, muszę teraz ponieść konsekwencje swojej głupoty i nieostrożności. Błąd popełniony 1,5 roku temu zostanie ze mną już na zawsze – zakończył.

Zapadł wyrok. Rekord świata Roberta Karasia oficjalnie wymazany!

Krzysztof Stanowski komentuje kolejną aferę dopingową z Robertem Karasiem

Teraz całą sprawę skomentował Krzysztof Stanowski. Założyciel Kanału Zero opublikował w sieci wymowny wpis, do którego dołączył oświadczenie Karasia:

Każdy ma takiego Diego Maradonę, na jakiego zasłużył. Argentyna chociaż jarała się cudownymi bramkami, a nam został nakoksowany facet człapiący w kółko – napisał na Twitterze.

Zgadzacie się z nim?

Caroline Derpieński o konflikcie ze Stanowskim. Sugeruje, że ją molestował?!

pasekkozak

IG: robert_karas_teamkaras

Karaś opublikował wyniki badania wariografem

Karaś opublikował wyniki badania wariografem

scena z: Robert Karaś, SK:, , fot. AKPA

scena z: Agnieszka Włodarczyk, Robert Karaś, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

scena z: Agnieszka Włodarczyk, Robert Karaś, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

Robert Karaś - kariera, triathlon.

Robert Karaś – kariera, triathlon. Fot.Instagram/robert_karas_teamkaras.

Robert Karaś - wiek, wzrost, waga. Co o nim wiadomo?

Robert Karaś i Agnieszka Włodarczyk.

Robert Karaś i Agnieszka Włodarczyk. Fot.Instagram/robert_karas_teamkaras.

Robert Karaś na imprezie branżowej.

Robert Karaś na imprezie branżowej, fot. Baranowski/AKPA.

Stanowski

Stanowski pogrąży Caroline Derpieński Nowy film będzie lepszy od Janoszek!

Krzysztof Stanowski

Krzysztof Stanowski, fot. AKPA