Ostatni film Sylwestra Wardęgi „Pandora Gate” Wardęgi, zszokował internet. W swoim materiale przedstawił dowody, jakoby najpopularniejsi polscy youtuberzy, w tym Stuart B., wysyłali wiadomości o podłożu seksualnym do nieletnich dziewczynek. Śledztwo Sylwestra Wardęgi i Mikołaja „Konopskiego” nie poszło na marne. W piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec Stuarta B.

Po sieci krąży nagranie z zatrzymania Stuu (WIDEO)

Oskarżony youtuber Stuart B. został zatrzymany

W związku z zaistniałą sytuacją, w piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła do Sądu Okręgowego w Warszawie z wnioskiem o areszt tymczasowy wobec Stuarta B.. Polska policja podała w mediach społecznościowych, że poszukiwany youtuber, znany jako Stuu, został zatrzymany przez odpowiednie służby w Wielkiej Brytanii. Za mężczyzną wydany był list gończy.

Poszukiwany od wczoraj listem gończym youtuber Stuart B. „Stuu” dzięki ścisłej współpracy i przekazanym informacjom przez policjantów Biura Międzynarodowej Współpracy Policji i Oficera Łącznikowego Polskiej Policji został dzisiaj zatrzymany przez policjantów brytyjskich – czytamy w oświadczeniu.

Kim jest Stuart „Stuu” Burton? Do niedawna był uznawany za najlepszego polskiego twórcę!

Dodano również, że dzięki szybkiej reakcji policji, udało się sprawnie przeprowadzić proces zatrzymania poszukiwanego youtubera.

Oficer Łącznikowy polskiej policji w Wielkiej Brytanii oraz policjanci Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji cały czas byli w kontakcie z policjantami w Wielkiej Brytanii wskazując miejsce pobytu Stuu. Wydany wczoraj list gończy umożliwił zatrzymanie go – dodano we wpisie.

Czy to koniec internetowej afery „Pandora Gate”?