Po publikacji filmu „Pandora Gate”, Marcin Dubiel wydał oświadczenie, w którym m.in. nazwał film Sylwestra Wardęgi „manipulacją”. Po filmie Konopskyego na kanale youtubera pojawił się materiał odnośnie afery i zarzutów wystawianych mu w internecie. Influencer odniósł się do udostępnionych przez Wardęgę i Konopskyego nagrań ze Stuu, a także do „zmanipulowanych” screenów jego rozmów z nastolatkami.

Marcin Dubiel odpowiada na nowy film Sylwestra Wardęgi

Materiał Sylwestra Wardęgi „Cała prawda o Marcinie Dubielu” jest bezpośrednią odpowiedzią na ostatnie oświadczenie youtubera. Wardęga przedstawia wszystkie dowody ponownie, odnosząc się do słów młodego influencera.

Marcin Dubiel z premedytacją wypytywał dziewczynę o swojego 23-letniego przyjaciela, a następnie wysyłał mu fragmenty ich rozmów – mówi Wardęga

W nagraniu pojawiły się również zarzuty, że Marcin Dubiel o wszystkim wiedział. Odnosi się do rzekomej nieświadomości Dubiela o rozmowach Stuarta z nastolatkami.

Marcin, nie kłam. Nie dość, że wiedziałeś, że 23-letni Stuu pisze z 14-latką, to to na dodatek sam mu dostarczałeś wiedzy na jej temat! […]  14 października 2015 roku Dubiel osobiście udzieliłeś 14-latce bardzo ciekawej rady. – stwierdza youtuber

Wardęga odpowiada na film Dubiela! Ujawnia nowe dowody w materiale „Cała prawda o Marcinie Dubielu”

Marcin Dubiel nie czekał długo z odpowiedzią. Trzy godziny po materiale wstawił na swój youtube kolejne wyjaśnienia. Jak stwierdził na początku filmu, wiedział już o szczegółach nowego materiału Wardęgi przed ich publikacją. Oskarżany youtuber rozpoczął film od podsumowania działań Sylwestra.

Padły bardzo poważne oskarżenia. Nawet nie wiesz, ilu osobom zniszczyłeś życie. […] Po fali krytyki […] znalazłeś sobie idealny temat i moment do odbudowania wizerunku szeryfa internetu. Gdzie w tym wszystkim troska o te dziewczyny? Zachęcasz ofiary do kontaktu z Tobą, bo chcesz mieć więcej contentu. Zobacz jakie Twoje manipulacje mają konsekwencje i jaką inni ponoszą cenę za Twój powrót w roli szeryfa internetu. […] Twoje czyny rujnują życie niewinnych osób, co będziesz mógł zobaczyć w dalszej części tego filmu. – mówi o Wardędze, Marcin Dubiel

Marcin Dubiel wydał oświadczenie. „Zniszczono nie tylko mnie, ale także moich bliskich”

W dalszej części materiału możemy zobaczyć rozmowę youtubera z mamą, która prosi go, żeby na siebie uważał. Wspomina również o wsparciu najbliższych znajomych Dubiela i tego, że media publiczne i sieć nie powinny opierać się na pomówieniach.

Będę walczyć z systemem Marcin. Bo ja mam też dzieci małe i będą z tym żyć…- mówi ze łzami w oczach mama youtubera

W filmie pojawił się również wątek przemocy wobec młodszej siostry influencera, która miała zostać zaatakowana przez kolegę w szkole z powodu filmu „Pandora Gate”.

Natsu zabiera głos w sprawie „Pandora Gate”. Czy partnerka Dubiela, będzie go broniła?

Youtuber ponownie wraca do nieświadomości dotyczącej działań Stuu.

Byłem nastolatkiem, który siedział… i nie patrzyłem w ogóle takimi kategoriami. Jeśli to jest ta największa rzecz, którą chcecie mi zarzucić, to możecie mi to zarzucić. Przepraszam za to. Przepraszam, że się wtedy nad tym nie zastanowiłem. – mówi Marcin Dubiel

Na sam koniec youtuber zwraca się z prośbą o niewykonywanie samosądów. Odnosi się do śledztwa Prokuratury w tej sprawie. Mówi również, że jego rodzina nie tylko jest gnębiona, ale również dostaje telefony z groźbami zagrażającymi ich życiu.