Jak donosi Page Six, Fundacja charytatywna księcia Harry’ego i Meghan Markle została uznana za „przestępczą” i nakazano jej zaprzestanie zbierania i wydawania pieniędzy.

Meghan Markle i nigeryjskie akcenty w stylu. Podkreśla swoje pochdozenie

Jak wynika z oficjalnego pisma prokuratora generalnego Kalifornii Roba Bonty, książęcy duet pozwolił na nieuiszczenie oficjalnych opłat rejestracyjnych dla swojej organizacji charytatywnej Archewell co najmniej od początku maja.

Organizacja wymieniona jako przestępca nie ma dobrej opinii i nie może angażować się w działania wymagające rejestracji, w tym pozyskiwanie funduszy na cele charytatywne lub ich wydatkowanie.

Fundacja Archewell została wpisana do rejestru organizacji charytatywnych i zbiórek pieniędzy jako „przestępcza” z powodu niezłożenia raportu rocznego i opłat rejestracyjnych.

Fundacja „Archwell” uznana za „przestępczą”?

Z oficjalnym dokumentów opublikowanych w amerykańskim serwisie internetowym wynika, że na organizację mogą zostać nałożone kary, a jej ponowna rejestracja może zostać zawieszona lub cofnięta przez Rejestr”.

Fundacja Archewell musi teraz przedłożyć dokumentację wyjaśniającą powód opóźnienia w płatnościach i uiścić opłaty za zwłokę. A także niezwłocznie złożyć raporty finansowy. 

Pomimo wszelkich problemów z Archwell, para właśnie ogłosiła partnerstwo pomiędzy Fundacją GEANCO w Abudży a ich własną fundacją.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: