Tatiana Okupnik kilka dni temu w rozmowie z Dorotą Wellman w „Dzień dobry TVN” ujawniła, że cierpi na EDS – zespół Ehlersa-Danlosa – grupa chorób genetycznych charakteryzujących się nadmierną wiotkością stawów, delikatną oraz hiperelastyczną skórą.

Tatiana Okupnik trafiła do szpitala

Tatiana Okupnik cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa. To nieuleczalna choroba

Tatiana Okupnik znowu ma problemy zdrowotne. Wczoraj poinformowała, że trafiła do szpitala w Łodzi na swoim Instagramie:

Owacje po cichu – jedna ręka pisze, druga trzyma komórkę;) Za opiekę, empatię i chęć niesienia pomocy dziękuję! Nie tylko pacjentom covidowym, ale tez tym, którzy w tym gorącym czasie trafiają do szpitali ze swoimi niecovidowymi dolegliwościami. Po raz kolejny w łódzkim Koperniku udzielono mi pomocy przerywając atak migreny, z którym nie byłam w stanie sobie poradzić w domu, lekami, którymi dysponowałam – pisze piosenkarka.

Dziękuje szpitalnemu personelowi za pomoc i troskę. Uprzedza, że mówi nielogicznie na filmie przez podane jej tabletki:

Całemu personelowi od salowych, przez tych, co mnie karmili;) i Panu, który załatwił mi na dokładkę 3 dorodne rzodkiewki, pielęgniarkom, pielęgniarzom, lekarzom, wszystkim, którzy przewinęli się przez salę nr 6 na neurologii DZIĘKUJĘ!! Na filmiku mowie trochę bez ładu i składu, ale jak to w przypadku silnego ataku migreny podano mi dużo środków, żeby ją powstrzymać – uprzedza.

Tatiana Okupnik chciała PODWIĄZAĆ JAJOWODY. Intymne wyznanie piosenkarki

Tłumaczy, że w takich przypadkach na skórze pojawia się u niej „pokrzywka”:

To, co widać to dermografizm, rodzaj pokrzywki. U mnie związany z MCAS, czyli aktywacja komórek tucznych (nie mają nic wspólnego z tuczeniem się;). To komórki, które mamy wszyscy. W przypadku urazu, kontaktu z alergenem, bakteria, patogenem są jednymi z pierwszych, które docierają na miejsce i degranulują się, rozpadają na inne substancje m.in histaminę. Kiedy wszystko działa dobrze to komórki tuczne jako pierwsze „walczą” z wrogiem (patogenem, wirusem, bakteria, itp) ale jak jest MCAS to… Wytłumaczę na przykładzie jakby nasze ciało było osiedlem. A komórki tuczne policjantami pilnującymi porządku. A wyżej wymienione urazy, patogeny, alergeny zagrożeniem dla spokoju na osiedlu w postaci złodziejaszków. To na tym naszym osiedlu w MCAS (syndromie aktywacji komórek tucznych) do jednego złodziejaszka wysyłanych jest za dużo posiłków. Policjanci działają chaotycznie, nieadekwatnie do skali zagrożenia, często wyrządzając więcej szkody. Dermografizm może być jednym z objawów MCAS. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat EDS czy MCAS wejdźcie na stronę Stowarzyszenia chorych na Zespół Ehlersa-Danlosa Polska. Jeśli podobne objawy zauważyliście u siebie lub bliskiej Wam osoby tam dowiecie się, do którego lekarza się udać, żeby Was zdiagnozował.
Zdrowia wszystkim!! – wyjaśniła artystka.

Tatiana Okupnik ŚPIEWA o nietrzymaniu moczu – poruszyła ważny problem dotykający kobiety po ciąży

Tatiana Okupnik na ściance

Tatiana Okupnik/fot. AKPA

Tatiana Okupnik na ściance

Tatiana Okupnik/fot. AKPA