Tatiana Okupnik (42 .l) jest jedną z tych gwiazd, które nie przedstawiają macierzyństwa wyłącznie w różowych barwach. Gwiazda otwarcie mówiła o tym, jak ciąże i porody zmieniły jej ciało. Gwiazda pokazała też zdjęcia opuchniętych nóg i wyznała, że dojście do jakiejkolwiek formy po porodzie zajęło jej mnóstwo czasu. Wokalistka skomentowała również błyskawiczną rekonwalescencję Anny Lewandowskiej i przyznała, że doskonała figura, którą trenerka zaprezentowała po porodzie, stanowi wyjątek.

Tatiana Okupnik KOMENTUJE zdjęcia płaskiego brzucha Anny Lewandowskiej

Tatiana Okupnik – podwiązywanie jajowodów

Była wokalistka Blue Cafe postanowiła zabrać głos w dyskusji dotyczącej fali strajków związanej z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Tatiana postanowiła zwrócić uwagę na nierówności pomiędzy kobietami i mężczyznami w dostępie do antykoncepcji.

W obszernym wpisie na Instagramie Tatiana Okupnik opowiedziała historię swoich porodów i związanej z nimi opieki medycznej. Gwiazda wyznała również, że podczas drugiego porodu, który miał miejsce w USA, zaproponowano jej podwiązanie jajowodów. Wtedy jednak Tatiana nie skorzystała z tej możliwości.

Tatiana Okupnik po porodzie poddała się zabiegowi. „To nie jest tylko po to, żeby twoja pochwa wyglądała ładnie”

Lekarka, prowadząca ciążę, znająca moją medyczną historię i wiedząca, że Tyniu ma być moim drugim i ostatnim dzieckiem, zapytała, czy w trakcie cesarki chcę, żeby podwiązano mi jajowody. Biorąc pod uwagę wiedzę, jaką wtedy dysponowałam na temat mojego zdrowia, na temat możliwej dla mnie formy antykoncepcji, ale też emocje, jakie mnie przepełniały w tamtym momencie powiedziałam: Nie, dziękuję – wyznała.

Gdy jednak okazało się, że z powodów zdrowotnych Tatiana nie może stosować dostępnych środków antykoncepcyjnych, gwiazda uznała, że chce poddać się zabiegowi.

Minęło wiele miesięcy i okazało się, że jestem w tej grupie kobiet, które nie mogą stosować wkładki domacicznej. Nie jest też możliwa u mnie antykoncepcja hormonalna, między innymi dlatego, że cierpię na chroniczną migrenę. Mieszkam w Polsce. W wakacje tego roku przeprowadzano u mnie kolejną ginekologiczną operację. Przed zabiegiem poprosiłam o podwiązanie jajowodów – napisała gwiazda.

Ku jej zaskoczeniu okazało się, że w Polsce taki zabieg jest nielegalny.

Tatiana Okupnik ujawnia kolejne intymne sekrety. Miała problem z załatwianiem się po porodzie

Lekarka rozumiała w pełni moją prośbę, ale poinformowała, że w Polsce ten zabieg nie jest legalny. Moja reakcja to szok, wkurzenie, niezrozumienie. Jadąc do szpitala, po drodze mijałam banery z reklamami wazektomii – skwitowała Tatiana Okupnik.

Wokalistka dała też jasno do zrozumienia, że w jej odczuciu, każdy człowiek powinien mieć prawo do decydowania o własnym ciele.

Nie interesuje mnie, co na moim miejscu zrobiłaby inna kobieta, bo nie jest ona na moim miejscu. Nigdy też nie śmiałabym powiedzieć kobiecie, która nosi w sobie płód z wadami letalnymi, co według mnie powinna zrobić. Jedyna rzecz, jaką mogę zrobić jako kobieta, jako człowiek, to wesprzeć, jeśli takiego wsparcia ta kobieta będzie potrzebowała – napisała.

Wokalistka jednoznacznie wsparła strajk kobiet. W jej opinii ludzkie zdrowie nie powinno być obiektem politycznych decyzji.

Nie zapraszałam polityków do mojej sypialni i to nie oni powinni decydować, jakich życiowych wyborów mogę, a jakich nie mogę dokonywać. Jedynie ja znam moje emocje, moją psychikę. Znam moje ciało. Wiem, ile przeszło i na co już na pewno nie pozwolę, żeby przechodziło – napisała.

Dodała również, że kobiety powinno mieć prawo do pełnego wyboru metod antykoncepcji.

Tatiana Okupnik pokazała MOCNE zdjęcia zrobione po porodzie: Ciągle próbuję dojść do formy

Jako kobieta świadoma, chce mieć prawo do dokonania wyboru metody antykoncepcji, jaka jest najlepsza dla niej – skwitowała gorzko.

Zgadzacie się z jej punktem widzenia?

 

Tatiana Okupnik na ściance

Tatiana Okupnik/fot. AKPA

Tatiana Okupnik na ściance

Tatiana Okupnik/fot. AKPA

Tatiana Okupnik na ściance

Tatiana Okupnik/fot. AKPA