Serial „Przyjaciele” do dziś cieszy się sporą popularnością. Tak samo, jak i odtwórcy głównych ról, dla których produkcja stała się przepustką do dalszej, wielkiej kariery. Nie zapominajmy, że przez serial przewinęła się też masa innych gwiazd, które gościnnie pojawiały się w niektórych odcinkach.

Julia Roberts spotkała się z prostytutkami, żeby przygotować się do roli w Pretty Woman!

Julia Roberts w „Przyjaciołach”

Dwa lata po premierze serialu, na ekranie pojawiła się Julia Roberts. W 1996 roku wcieliła się w Susie Moss, koleżankę Chandlera Binga (Matthew Perry), która po latach postanowiła zemścić się na nim za to, jak on ją upokorzył w szkolnych czasach.

Okazuje się, że to właśnie Perry namówił ją, by wzięła udział w nagraniach do „Przyjaciół”. Roberts już cieszyła się popularnością, więc produkcja była zachwycona, że aktorka zgodziła się, choć na chwilę dołączyć do ekipy. Jednak nie zrobiła tego tylko po koleżeńsku. W zamian za jej udział Matthew Perry musiał napisać dla niej artykuł o… fizyce kwantowej.

Kiedy Matthew poprosił ją, by wystąpiła w serialu, odpisała: zrobię to, jeśli napiszesz dla mnie artykuł o fizyce kwantowej.  Z tego, co mi wiadomo, Matthew rzeczywiście napisał ten artykuł i przefaksował go jej następnego dnia – zdradził reżyser i producent Kevin Bright.

Ponoć odcinek z udziałem Julii Roberts miał niezwykle pozytywny odbiór i miał największą oglądalność ze wszystkich – obejrzało go ponad 52 mln widzów.

Zdobycie Julii Roberts było dla nas niesamowicie ekscytujące. Wiedzieliśmy, że odpowiednio zagra tę postać. Kiedy się zgodziła, czuliśmy, że efekt będzie znakomity – powiedziała w rozmowie z „The Hollywood Reporter”  Marta Kauffman, współtwórczyni serialu.

ZOBACZ TEŻ:

Matthew Perry na kwarantannie świętuje „Nagie Czwartki” z serialu „Przyjaciele”

Jennifer Aniston nic się nie zmieniła! W tych włosach wygląda jak Rachel z „Przyjaciół”

Julia Roberts na ściance

Julia Roberts/fot. Forum

"Przyjaciele" znikają z Netfliksa

Obsada serialu „Przyjaciele”/fot. Forum