„Dziewczyny z Dubaju” okazały się tegorocznym kinowym hitem. Film trafił do kin 26 listopada, a już zobaczyło go ponad 278 tysięcy widzów. To bez wątpienia najlepsze polskie otwarcie 2021 roku. Film jest oparty na głośnej książce Piotra Krysiaka pod tym samym tytułem. Dziennikarz napisał ją na podstawie długiego śledztwa opartego na dokumentacji sądowej. Do dziś wszyscy się zastanawiają, kto był zamieszany w tzw. aferę dubajską.

„Dziewczyny z Dubaju”: padł rekord! Doda i ekipa ZACHWYCENI

Kto był zamieszany w aferę dubajską?

Dwa nazwiska zostały ujawnione, ponieważ sąd skazał dwie osoby w 2013 roku za sutenerstwo: Joannę i Danutę B., czyli córkę i byłą żonę Jana Borysewicza, gitarzysty Lady Pank. Kobiety usłyszały karę dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy.

Joanna Borysewicz w 2002 roku Fot. Mikulski/AKPA

Joanna Borysewicz w wieku 16 lat została mamą Sary, a rok później Nicole. Na początku lat 2000. postanowiła zaistnieć w show-biznesie i pojawiła się na okładkach magazynów: „Playboy” i „CKM”. Następnie razem z mamą założyła agencję modelek, fotomodelek i hostess (Danuta Borysewicz rozwiodła się z muzykiem kilka lat po narodzinach córki, która przyszła na świat 1979 r.). Kiedy biznes nie szedł najlepiej, zaczęły zarabiać w inny sposób.

Córka gitarzysty w programie „Uwaga” tłumaczyła, że umawiała swoje koleżanki z bogatymi mężczyznami, którzy chcieli się pokazać z ładną kobietą i to wszystko, czym się zajmowała, a w kolejne ich spotkania nie ingerowała. Zdradza też, jakie dziewczyny umawiała na spotkania:

Prowadziły normalne życie, bardzo sympatyczne, inteligentne, wygadane (…) Było mi przyjemnie, bo słyszałam z ich ust „dzięki, bo mi to pomogło w czymś tam” –  mówi Joanna w programie „Uwaga TVN”.

Doda ogłasza zakończenie prac nad filmem „Dziewczyny z Dubaju”: „FILM JEST GOTOWY DOPIERO TERAZ”

Dziennikarz poinformował, że z akt sprawy dziewczyny za 4 dni dostały 2 tys. euro. Na co Borysewicz stwierdziła, że to jest jeszcze mało:

Zarobiły na kawalerkę w ciągu trzech miesięcy. Czemu miały nie zarabiać, trzeba żyć! Teraz jest tak trudno egzystować. One miały super samochody, super życie – mówi kobieta.

Joanna Borysewicz, Krzysztof Roman Podsiad w 2002 roku Fot. Mikulski/AKPA

Zauważa, że powinno się skupić na proproblemie prostytucji, wywozów dziewczyn za granicę, zamykania i umieralności tych dziewczyn, a nie tym, czy się zajmowała.

HIT! Doda wkradła się na premierę „Dziewczyn z Dubaju” i nikt jej nie zauważył! „Ochroniarz nie chciał mnie wpuścić”

W filmie „Dziewczyny z Dubaju” mamę Danutę gra Katarzyna Figura, a córkę Joannę, Katarzyna Sawczuk.