59-letni Tom Cruise stał się ostatnio samotnikiem, który poprzez zagrożenie pandemiczne, odsunął się nie tylko od bliskich, ale i Kościoła Scjentologicznego. Ponadto wiele pisało się o jego zachowaniu na planie filmowym najnowszej części filmu „Mission Impossible”. Jego paranoiczne wymogi i incydenty sprawiły, że branża zaczęła się zastanawiać nad zdrowiem psychicznym gwiazdora.

Wyciekło nagranie z planu Mission: Impossible 7. Tom Cruise krzyczy na ekipę filmową

Ostatnio Tom Cruise przyleciał do Wielkiej Brytanii, gdzie nagrywał materiał do filmu. Przy okazji każdej wizyty na Wyspach, aktor nie zatrzymywał się w luksusowych hotelach czy modnych miejscówkach. Na nocleg wybierał się do Saint Hill Manor w East Grinstead, czyli brytyjskiej siedziby głównej kościoła. W końcu Cruise zaangażowany był w kosztowne renowacje posiadłości (w roku 2015), a do tego zabytkowego XVIII-wiecznego dworu latał z Londynu swoim helikopterem.

 

Tym razem Tom Cruise nawet nie pojawił się w siedzibie głównej chociażby na chwilę. Bliskie aktorowi źródła twierdzą, że Tom Cruise bardzo boi się o swoje zdrowie i nie godzi się z teoriami scjentologii w tej kwestii. Nie wiadomo czemu, w końcu Tom Cruise, jako scjentolog wierzy, że w końcu na ludzka powłoczka jest jedynie chwilą w jego wiecznym życiu kosmity. No ciekawe.

Szok! To DLATEGO Tom Cruise NIE chce zobaczyć się z córką!

Kościół bowiem twierdzi, że nie ma oficjalnego stanowiska w sprawie szczepień, ale wiadomo, że wielu członków grupy niechętnie przyjmuje szczepienie i unika konwencjonalnego leczenia – i ogólnie zachodniej medycyny. W sekcji zatytułowanej „Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby za pomocą izolacji”, głoszą, „Uncja profilaktyki jest warta tony lekarstwa”. Całość jednak w ogóle nie odnosi się konkretnie do szczepionek.

„Tom wydaje się w tej chwili wyjątkowo wycofany – naprawdę trzyma wszystkich z dala od siebie. Wydaje się, że coś się w nim zmieniło. Jest oczywiście pod dużą presją w związku z tym filmem. Ale co ciekawe wycofał się też z kościoła. Zwykle często przebywał w rezydencji scjentologicznej, gdzie lubił odpoczywać po nagraniach. To dość zaskakujące, że nie był też na żadnym meczu piłki nożnej. Ma helikopter, więc może szybko lecieć wszędzie…”, komentuje jedna z bliskich aktorowi osób.

To Cruise fot. Forum/Mega

Tom Cruise fot. Sarstock