Tomasz Komenda nie żyje. Tę smutną informację podał w środowe popołudnie Grzegorz Głuszak – dziennikarz, który od początku zajmował się sprawą mężczyzny. Przypomnijmy, że 46-latek spędził w więzieniu 18 lat. Jak się okazało, został on niesłusznie skazany za przestępstwo, którego nie popełnił.

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz nie żyje!

Tomasz Komenda nie żyje

20 lat temu Sąd Apelacyjny skazał Tomasz Komendę na 25 lat więzienia. O co oskarżano mężczyznę? O gwałt i zabójstwo nieletniej. Młody Wrocławiak od początku śledztwa nie przyznawał się jednak do winy. Wielokrotnie mówił zaś, że składane przez niego zeznania były na nim wymuszane groźbami. Sprawa nie była jednak oczywista dla wszystkich. Po wielu latach udało się udowodnić, że Tomek mówił prawdę. Po 18 latach został więc uniewinniony. W ramach rekompensaty otrzymał prawie 13 milionów odszkodowania. Niemniej jak powtarzał w wywiadach, żadne pieniądze, nie oddadzą mu straconych lat.

Chrześcijańska influencerka odsiedzi nawet 60 lat w więzieniu za znęcanie się nad dziećmi

I choć po wyjściu na wolność wydawało się, że w życiu Komendy wreszcie zaświeciło słońce, po kilku miesiącach okazało się, że 18 lat w zamknięciu odcisnęło na nim duże piętno. Mężczyzna porzucił nie tylko ukochaną kobietę i ich wspólne dziecko, lecz także odwrócił się od rodziny. Mówiło się, że wpadł w złe towarzystwo. Na domiar złego była narzeczona Komendy wyjawiła, że 46-latek choruje na raka.

Dziś popołudniu siec obiegła informacja o śmierci Tomasz Komendy. Na ten moment nie podano więcej szczegółów.

Nowy, zaskakujący świadek na rozwodzie Opozdy i Królikowskiego! Po czyjej stronie stanie?

Tomasz Komenda z partnerką

Tomasz Komenda z partnerką/fot. AKPA

Tomasz Komenda - ogłoszenie wyroku

Credit line: Mateusz Wlodarczyk / Forum

Teresa Klemańska, Tomasz Komenda

Credit line: Michal Dyjuk / Forum