Nowy kanał Telewizji Polskiej TVP Kobieta rozpocznie emisję już 8 marca. Będzie to pierwszy w historii Telewizji Polskiej, a zarazem jedyny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej kanał lifestyle’owy w pełni poświęcony tematyce kobiecej. Zgodnie z założeniami TVP kanał będzie koncentrować się wokół potrzeb i zainteresowań kobiet w różnym wieku, o różnym poziomie wykształcenia i prowadzących różny stylu życia.

TVP Kobieta – jakie programy znajdą się ramówce?

Oferta programowa nowego kobiecego kanału będzie dość zróżnicowana. Nie zabraknie w nim prowadzonych przez ekspertki programów poświęconych urodzie pielęgnacji, modzie, aranżacji wnętrz, kulinariom czy podróżom. Swoją wiedzą o zdrowym odżywianiu podzieli się dietetyczka Agnieszka Mielczarek w programie „Pięknie przyprawiONA”, zaś blogerka, podróżniczka i mama małej Laury Monika Witkowska w „Podróżach Małej i Dużej” udowodni, że macierzyństwo może iść w parze z aktywnością na wielu polach, włącznie z dalekimi podróżami.

Na antenie TVP Kobieta swój program pt. „Ulepieni z pasji” będzie miała też najmłodsza polska zdobywczyni Korony Ziemi, a zarazem mama kilkuletniego chłopca, Miłka Raulin. Wraz z zaproszonymi gośćmi będzie starała się zmotywować widzów do przekucia marzeń w realne plany. Miłośniczki uprawiania domowych ogródków zainteresuje zapewne program „Kwiaty na warsztat” mistrzyni florystyki Joanny Lewandowskiej, która odkryje wszystkie tajniki pielęgnacji roślin. Nie zabraknie również porannego pasma „Trenuj z TV Kobieta”. Poprowadzi je trenerka Ida Nowakowska, starając się zachęcić do różnych form aktywnego relaksu: gimnastyki, jogi, fitnessu, tańca czy pilatesu. Z kolei znana widzom TVP aktorka i prezenterka Aleksandra Kostka pod merytorycznym przewodnictwem Zbigniewa Tomasza Nowaka w programie „Ziołowa apteka” zdradzi naturalne sposoby na zachowanie zdrowia i urody.

TVP kobieta

tvp

Swój program pt. „Kobiety w drodze” będzie miała też dziennikarka Marta Manowska, znana widzom chociażby z programów „Rolnik szuka żony” czy „Sanatorium miłości”. Jej gośćmi będą kobiety, które własne trudne doświadczenia przekuły w dobro.  Z kolei Anna Konarska w programie „Kobieta w biznesie” opowie o problemach, z jakimi często muszą mierzyć się kobiety pragnące rozwoju i zawodowego sukcesu. Na antenie TVP Kobieta znajdzie się też lubiana przez wielu widzów Klaudia Carlos, która z zaproszonymi do swojego programu ekspertami będzie rozmawiać o wszystkich kwestiach, jakie są ważne dla współczesnych kobiet.

Twórcy kanału przygotowali również niespodziankę dla fanów programu „Pytanie na śniadanie”. Pełne wydanie tego programu śniadaniowego będzie dostępne na antenie TVP Kobieta tuż po zakończeniu emisji w TVP2.

tvp Kobieta

Filmy i seriale

Zgodnie z zapowiedziami Telewizji Polskiej, w ramówce swoje miejsce będą miały też filmy dokumentalne czy reportaże społeczne. Widzowie będą mogli obejrzeć np. takie dokumenty jak: „600 gramów szczęścia”, „Antyle Chopina”, „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” czy „Zdolne bestie te Kossaki”. W ramach TVP Kobieta „Inspiracje” przygotowywanego we współpracy z TVP Kultura już w marcu widzowie zobaczą m.in. „Niedzielę z Agnieszką Osiecką”.

W ofercie TVP Kobieta znajdą się też filmy i seriale, m.in. telenowela „Velvet”, czy filmy: „La La Land”, „Dirty Dancing”, „Grace Księżna Monako”, „Diana”, „Amy. Amy Winehouse” i „Whitney”.

Będziecie oglądać?

 

Artykuł sponsorowany