Polki, aby osiągnąć sukces są gotowe wiele poświęcić. Są inteligentne i zdeterminowane. Jednak to wszystko za mało. Muszą być także urodziwe.

Magazyn Wprost zamieścił w aktualnym wydaniu ciekawy artykuł o wykorzystywaniu ciała do osiągnięcia sukcesu. Bynajmniej nie ma to nic wspólnego z najstarszym zawodem świata 😉

Okazuje się, że Polki dokonały skoku cywilizacyjnego. Biorą los w swoje ręce i próbują się przebić ponad szarzyznę. Wykorzystują przy tym swoją urodę.

Prekursorką tego była Ewa Wachowicz. Została Miss Polonia i Miss Świata Studentek. Nie spoczęła na laurach. Studiowała na dwóch kierunkach i doskonaliła angielski. Kiedy została rzecznikiem rządu Waldemara Pawlaka zadziwiała urodą i kompetencjami. Teraz z powodzeniem prowadzi własną firmę produkującej programy telewizyjne. Wystąpiła w Tańcu z Gwiazdami, aby przypomnieć o sobie. Jak mówi: Do urody trzeba mieć dystans, ale jedno jest pewne – to świetne narzędzie do realizacji życiowych celów.

Wie o tym doskonale Doda. Kiedy zaczynała w Virgin nikt nie kupował ich płyt. Pojawiła się w Barze, pokazała pod prysznicem i Polska się nią zainteresowała. Wtedy sprytna Dorota Rabczewska pokazała także, że oprócz ciała ma kawał porządnego głosu. Stała się osobowością medialną. Ona ma strategię, w której ciało to tylko środek do osiągnięcia celu. Jak powiedziała Wprost: Jestem zaprogramowana na sukces. Przez całe życie należy podnosić sobie poprzeczkę.(…) Mój ubiór, podobnie, jak sposób mówienia i zachowania, jest sposobem manifestowania emocji. Co ciekawe Doda podkreśla przywiązanie do męża. Może ociekać erotyką, ale efekt końcowy rezerwuje dla Radzia.

Maria Wiktoria Wałęsa także wykorzystuje media i pięć minut popularności do dalszego rozwoju, do tego, aby się przebić: Udział w „Tańcu z gwiazdami\” potraktowałam właśnie w ten sposób. Wcześniej pracując przy ojcu, zapomniałam o sobie. Teraz zmieniam moje życie.

Tak też myślą dziewczyny, które pozowały z Kubą Wojewódzkim do sesji w Playboyu. Co ciekawe to główny bohater był skrępowany, a nie modelki. One patrzyły na te zdjęcia jak na trampolinę do sukcesu. To wcale nie są rozwiązłe kobiety, są tradycjonalistkami i deklarowały przywiązanie do religii. Ta sesja to dla nich szansa na lepsze jutro.

Wniosek z tego jeden: Polki mają parcie na sukces. Uroda staję się naszą bronią na równi ze zdolnościami i intelektem. Panowie drżyjcie, ponieważ nadchodzą kobiety sukcesu.

Cały artykuł we Wprost (16/2007).Szczerze polecam.