Liam Neeson (70 l.) prawie zamienił swoją nominowaną do Oscara rolę w „Liście Schindlera” na rolę „agenta 007”. Irlandzki aktor odrzucił rolę życia dla ówcześnie… przyszłej żony, Natashy Richardson. Ostatecznie w rolę Jamesa Bonda w latach 90. wcielił się Pierce Brosnan, który zagrał w 4 filmach o słynnym agencie.

Żona Liama Neesona w stanie krytycznym po wypadku na nartach

Liam Neeson na kilka miesięcy przed wejściem „Listy Schindlera” do kin w grudniu 1993 roku poznał aktorkę Natashę Richardson, gdy oboje wystąpili na Broadwayu w tej samej sztuce. W 1994 roku para była już po ślubie. Liam Neeson był żonaty z Richardson aż do jej tragicznej śmierci w 2009 roku w wyniku wypadku na nartach.

Neeson ujawnił w rozmowie z Rolling Stone, że po „Liście Schindlera” producenci filmów o najsłynniejszym agencie królewskiej mości, zaproponowali mu tę rolę.

Dzwonili do mnie kilka razy, żeby zapytać, czy jestem zainteresowany, a ja powiedziałem: „Tak, byłbym zainteresowany – zaczął Neeson.

Liam Neeson odrzucił rolę Jamesa Bonda z miłości

A potem moja urocza żona [Natasha Richardson], świeć Boże nad jej duszą, powiedziała do mnie: „Liam, chcę ci coś powiedzieć: jeśli zagrasz Jamesa Bonda, nie ożenimy się […] Ona postawiła mi ultimatum Jamesa Bonda. I serio tak myślała”, dodał

Liam Neeson znów szczęśliwy po tragicznej śmierci żony

Liam Neeson nigdy oficjalnie nie wyznał, że żałował, że nie przyjął propozycji wcielenia się w rolę James Bonda. Jednak z ostatniego wywiadu można wywnioskować, że słynny Irlandczyk zawsze chciał być TYM agentem, powiedział nawet, że od dekad bawił się w Jamesa Bonda, robiąc różne pozy z udawaną bronią i mówiąc cytaty z filmu.

Powiedział także, że myśli, że decyzja jego żony była podyktowana… „ZAZDROŚCIĄ o wszystkie te kobiety Jamesa Bonda”.

Jak myślicie? Dobrze zrobił?

Liam Neeson Fot. RW/MPI / Capital pictures / Forum