W związku z pandemią koronawirusa, w Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego, o czym poinformował premier Mateusz Morawiecki. Co to dokładnie dla nas oznacza?

Przez koronawirusa zamknięto Disney World, to 4 taki przypadek w historii parku rozrywki!

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce

Zostają wprowadzone obostrzenia w podróżowaniu.

Oznacza to, że będziemy wprowadzali pełne kontrole na wszystkich polskich granicach, można powiedzieć o tymczasowym przywróceniu granic (…) wszystkie granice, które były wewnętrznymi granicami UE zostaną niejako odtworzone, najpierw na 10 dni z możliwością 20, a późnej o kolejny miesiąc – poinformował Morawiecki.

Wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie i także połączenia kolejowe; nastąpi to w nocy z soboty na niedzielę. – Wprowadzamy tymczasowy zakaz wjazdu do Polski dotyczy cudzoziemców.

Wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie, ale także połączenia kolejowe, one zostaną wstrzymane od niedzieli, od godziny 0.00 w niedzielę, czyli w nocy z soboty na niedzielę.

– Po przekroczeniu granicy polscy obywatele zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę. Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów. Nie ma żadnych podstaw ani obaw, żeby zabrakło nam żywności (…) mamy bardzo duże nadwyżki.

Żona premiera Kanady, Justina Trudeau ma koronawirusa, jakiś czas temu była na dużej imprezie

Zostaje ograniczona działalność galerii handlowych,  zamknięte zostają restauracje, puby, kluby, kawiarnie.

Zawieszona zostaje działalności wszystkich restauracji, pubów, klubów, barów i kasyn. Restauracje mogą świadczyć usługi z dowozem. – Wszystkie restauracje, kawiarnie i inne takie punkty usługowe, które funkcjonują i które mają taką możliwość, mogą świadczyć dalej usługi na wynos, na tzw. dowóz.

Artur Boruc został poddany KWARANTANNIE. Sara Boruc już wcześniej podejrzewała u siebie koronawirusa

Mogą się odbywać jedynie zgromadzenia do 50 osób.

Zgromadzenia do 50 osób mogą się odbywać, powyżej tej liczby nie, dotyczy to wszystkich miejsc, w których ludzie mogliby się gromadzić.

Ograniczenie dotyczy: marszów, demonstracji, uroczystości religijnych i wszelkich zgromadzeń wiążących się z działalnością instytucji centralnych, samorządowych i osób prywatnych.