Przeprowadzono sekcję zwłok 12-letniej dziewczynki, która zmarła w nocy z niedzieli na poniedziałek podczas pierwszego noclegu na koloniach w Zakopanem. Podano, co było przyczyną śmierci dziecka.

Znamy przyczynę śmierci Camerona Boyce – młody aktor zmarł w wieku 20 lat

Według wstępnych ustaleń dziewczynka zmarła w wyniku choroby serca, która rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku tygodni. Serce dziecka miało być w bardzo złym stanie. Choroba rozwinęła się szybko, niejako potajemnie – stąd trudno obwiniać kogokolwiek o brak pomocy.

Nie wiążemy tego z odpowiedzialnością rodziców i lekarzy, ponieważ, zdaniem biegłych, choroba rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku tygodni – powiedział w rozmowie z TVN 24 prok. Rafał Porębski, zastępca prokuratora rejonowego w Zakopanem.

Dziewczynka nie zażywała żadnych leków – najprawdopodobniej rodzice nie wiedzieli nawet o tym, że jest chora. Wykluczono obecność alkoholu oraz narkotyków, wykluczono również udział osób trzecich w śmierci dziewczynki.

Model Tales Soare zmarł po upadku na wybiegu podczas Fashion Show w Sao Paulo

12-latka przyjechała na kolonie w góry z Lublina – na miejscu była w niedzielę po południu. W poniedziałek rano jej koleżanki stwierdziły, że dziecko nie oddycha.