Wojciech Korda, współzałożyciel zespołu Niebiesko-Czarni. Po zakończeniu kariery zespołowej zaczął śpiewać ze swoją żoną, Adą Rusowicz w zespole Ada-Korda i Horda. Artysta został sam z dziećmi: Bartłomiejem i Anią Rusowicz. Potem porzucił córkę i dziś ich relacje są dość napięte.

Anna Rusowicz Fot. Filip Radwański/AKPA

Wojciech Korda jest w ciężkim stanie

Teraz dochodzą do nas wieść, że Wojciech Korda jest w ciężkim stanie. Już wcześniej miał problemy zdrowotne: przeszedł co najmniej sześć udarów, które spowodowały przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Poza tym cierpi na cukrzycę i parkinsonizm poudarowy, a odżywia się przez PEG (rurką bezpośrednio jelitowo).

Na facebookowym profilu Polskiej Fundacji Muzycznej pojawił się post, z którego wynika, że muzyk wymaga codziennej rehabilitacji, a także jego żona, Aldona potrzebuje pomocy:

Pani Aldona nie pracuje, ma maleńką emeryturę, nie ma czasu, jest całodobowym serwisem medycznym i pogotowiem ratunkowym – jest cichą bohaterką codziennej walki o zdrowie i życie – czytamy.

Fundacja prosi o pomoc finansową dla pani Aldony. Tłumaczą, że zeszłoroczny 1% dał tyle, że na kilka kolejnych miesięcy wynajęli łóżko medyczne do korzystania domowego, robili zakupy i kupowali opał:

Pani Aldona nie ma siły, żyje praktycznie z dnia na dzień, ale dalej będzie bieda, jeśli nie pomożemy. Może na co dzień nie każdy sobie wyobraża, jak czasem może wyglądać życie z chorobą bliskich osób, szczególnie tych, które kochamy. Wszystkie posty od 7 lat zawsze poświęcaliśmy Wojciechowi Kordzie, ale ten jest dla Pani Aldony, ona tą pomocą na co dzień dzielnie zarządza, o ile mamy dla nich w Fundacji jakieś środki – czytamy.

Apelują, aby przekazać Wojtkowi i Aldonie wpłatę na konto w Polskiej Fundacji Muzycznej, by 2022 rok mógł się dla nich zacząć lepiej.

Anna Kryszkiewicz, Wojciech Korda Fot. Baranowski Michał/AKPA

Wojciech Korda Fot. Karewicz/AKPA