Zamieszanie wokół tajemniczego „zniknięcia” księżnej Kate nie mija. Trudno się jednak temu dziwić, ponieważ Pałac Kensington tylko podkręca atmosferę, nie udzielając szczegółowych informacji na temat zdrowia przyszłej królowej Wielkiej Brytanii. W związku z tym, fani royalsów prześcigają się tylko w tworzeniu teorii spiskowych. Czwarta ciąża, śmiertelna choroba, rozwód… Monarchini i jej doradcy, aby uciąć plotki, zdecydowali się na pewien ruch, czyli publikację nowego zdjęcia z okazji Dnia Matki (W Anglii obchodzi się go 10 marca). Niemniej efekt był daleki od pożądanego…

Księżna Kate publikuje urocze zdjęcie i dziękuje „wszystkim za wsparcie”

Księżna Kate przynaje, że eksperymentowała z edycją rodzinnego zdjęcia

Kilka tygodni temu Pałac Kensington poinformował opinię publiczną, że Kate Middleton jest hospitalizowana. Monarchini miała przejść planowy zabieg brzucha w jednej z londyńskich klinik, a następnie udać się na długą rekonwalescencję. Od razu podano, że do królewskich obowiązków nie wróci przed Wielkanocą, a więcej szczegółów musi pozostać tajemnicą ze względu na dobro dzieci książęcej pary. Niestety to nie wystarczyło fanom Kate i Williama.

Megahan Markle i książę Harry pozują z fanami w Teksasie

Jak wspomnieliśmy, aby uspokoić napięcie wokół tajemniczego „zniknięcia”, Pałac Kensington zdecydował się opublikować nowe zdjęcie Kate. Księżna pozuje na nim wraz z trójką swoich dzieci. W treści posta z kolei znalazło się miejsce na podziękowanie za wsparcie, płynące do niej nieustannie od dwóch miesięcy, a także życzenia na Dzień Matki. Niemniej obserwatorzy od razu wyczuli, że coś jest nie tak. Podobnie zresztą jak agencje fotograficzne, które szybko usunęły fotografię ze swoich stron. Jak tłumaczyły ten ruch? Nie spełnianiem standardów oraz manipulacją. A dowodem miała być „niespójność w ułożeniu lewej ręki księżniczki Charlotte”.

Co na to Pałac? Dziś w social mediach pojawił się komunikat, w którym wyjaśniono sytuację. Co ciekawe, oświadczenie podpisano literką „C” (Catherine), co sugeruje, że to wiadomość prosto od żony księcia Williama.

Kim jest Emma Stone? Wychodzi z drugim Oscarem w ręku i z pękniętą sukienką

Jak wielu fotografów amatorów, od czasu do czasu eksperymentuję z edycją. Chciałabym przeprosić za zamieszanie, jakie wywołało wczorajsze zdjęcie rodzinne. Mam nadzieję, że wszyscy świętujący mieli bardzo szczęśliwy Dzień Matki –  czytamy.

Odnajdujecie się jeszcze w tej historii?

fot. ig @princeandprincessofwales

Credit line: Stephen Lock / Zuma Press / Forum

Credit line: Pool / Zuma Press / Forum