Zosia Zborowska wyznaje: „Dwa lata temu poroniłam”

"I rzeczywiście, moja historia macierzyństwa nie jest taka krótka".

Zosia Zborowska wyznaje: „Dwa lata temu poroniłam” źródło Instagram
/ 08.12.2021 /

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona pod koniec lipca zostali rodzicami córeczki Nadziei. Aktorka szczegółowo dzieliła się ze swoimi obserwatorami o tym, jak przebiega ciąża, ukazując również te ciemne strony. Mówiła, że rok przygotowywała się do zajścia w ciążę.

Zosia Zborowska o przebiegu ciąży: „Andrzej dodatkowo codziennie wieczorem musi robić mi zastrzyki”

Zosia Zborowska poroniła

Zosia Zborowska i Andrzej Wrona dziś cieszą się ze zdrowej i ładnej córeczki Nadziejki. Jednak na początku starań o dziecko spotkała ją przykra historia. Aktorka dopiero teraz ujawniła, że dwa lata temu straciła ciążę! W rozmowie z serwisem „Ladne Bebe” opowiedziała o tym, jak ciężko było jej zajść w ciążę:

I rzeczywiście, moja historia macierzyństwa nie jest taka krótka, bo dokładnie dwa lata temu poroniłam. To było bardzo trudne doświadczenie. Potem miałam rok zbierania się i przygotowywania się, żeby spróbować ponownie – wyznała Zborowska.

Zosia Zborowska opowiedziała o porodzie: "To, co mogę poradzić, to żeby się nie drzeć"

Zosia Zborowska opowiedziała o porodzie: „To, co mogę poradzić, to żeby się nie drzeć”

Mimo tego aktorka nie traciła nadziei, że pewnego dnia doczeka się swojego dziecka. Niestety do tego doszła jeszcze choroba, która powoduje poronienia:

Wkręciłam się w jogę na nowo i przez parę miesięcy praktykowałam codziennie, nawet po dwie godziny. Jednocześnie robiłam kolejne badania. Kupiliśmy z Andrzejem dom, remontowaliśmy go i pamiętam, jak moja pani doktor, wybitny endokrynolog Jolanta Skórska, powiedziała: Jeszcze zrobię ci ostatnie badanie, ostatnie. Chcę mieć 100 proc. pewności, zanim ci dam zielone światło na kolejną ciążę. Zrobiłyśmy to badanie i okazało się, że najprawdopodobniej mam zespół antyfosfolipidowy, który powoduje poronienia i może powodować ogromne trudności z zajściem w ciążę – wspomina.

Zosia Zborowska opowiedziała o porodzie: „To, co mogę poradzić, to żeby się nie drzeć”

Dodaje, że diagnoza przyszła prawie rok po poronieniu, a w Polsce kobiety bada się pod kątem występowania zespołu antyfosfolipidowego czy trombofilii najwcześniej po trzecim poronieniu.

A wystarczy po prostu włączyć heparynę i dać kobiecie ogromne szanse na donoszenie ciąży. Szkoda, że to tak wygląda. Zdecydowałam się o tym mówić głośno i już dostaję wiadomości od dziewczyn, które sobie zrobiły badania: „Zosiu, dziękuję. Prawdopodobnie uratowałaś mnie przed poronieniem” – tłumaczy.

WOW! Zofia Zborowska zaskoczyła nową fryzurą

Zofia Zborowska, Andrzej Wrona na czerwonym dywanie.

Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, fot. Kurnikowski/AKPA.

POLECANE DLA CIEBIE