Agnieszka Kaczorowska (27 l.) jest mamą 9-miesięcznej córki Emilki. Gwiazda wybrała dla dziewczynki metodę rozszerzania diety BLW. Może ona sama wybierać, co chce jeść, jednak często robiąc przy tym ogromny bałagan.

Agnieszka Kaczorowska o DIECIE córki. Jest DUMNA z tego, co je Emilia

Córka Agnieszki Kaczorowskiej zrobiła bałagan podczas jedzenia

To, że dzieci brudzą się podczas jedzenia, jest czymś zupełnie naturalnym. Metoda karmienia, którą wybrała Agnieszka Kaczorowska, wymaga jednak wyjątkowej cierpliwości od rodziców. Przynosi za to pozytywne skutki – dziecko samo wybiera, co chce jeść i uczy się robić to samodzielnie.

Agnieszka Kaczorowska pokazała, jaki bałagan w restauracji zrobiła jej 7-miesięczna córeczka

Tancerka na Instagramie pokazała, jak nabrudziła jej córka podczas jedzenia kaszy gryczanej. Najważniejsze, że jej posmakowało!

Córka Agnieszki Kaczorowskiej zrobiła bałagan w kuchni

Na czym polega sposób karmienia dziecka metodą BLW?

Metoda BLW (Baby-led Weaning), „Bobas Lubi Wybór” polega na nauce dziecka samodzielnego jedzenia. Maluch może sam zdecydować, co chce zjeść z wybranych pokarmów. Dzięki temu omijamy etap papek i karmienia łyżeczką. Niemowlę na początku je palcami, powoli przyzwyczajamy je do sztućców. Równolegle karmi się je piersią/mlekiem z butelki. Po kilku miesiącach powinno samodzielnie umieć spożyć posiłek.

Agnieszka Kaczorowska pokazała POKOIK córki! Jest jak z BAJKI

Słyszeliście o tej metodzie? A może sami stosujecie ten sposób karmienia u swoich dzieci?