Anja Rubik jest znana nie tylko jako modelka, ale również jako aktywistka. Wiadomo nie od dziś, że tematem bliskim sercu gwiazdy są prawa kobiet i dostęp do edukacji seksualnej. Nic więc dziwnego, że Anja postanowiła zwrócić się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Anja Rubik pozuje nago dla „Vogue” – modelka wykazała się kreatywnością i sama zrobiła zdjęcia

Anja Rubik do Kaczyńskiego

Na Instagramie modelki pojawił się wpis, będący reakcją na wczorajsze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, które jest porównywane do ogłoszenia stanu wojennego przez Wojciecha Jaruzelskiego w 1981 roku.

Modelka zaapelowała do polityka o niewykorzystywane katolików jako amunicji we własnej wojence.

Anja Rubik skomentowała zdjęcie Agaty Dudy. Nie przebiera w słowach

Panie Kaczyński, proszę o szacunek dla osób wierzących i nie wykorzystywanie wiary jako amunicji politycznej, jest to chwyt poniżej pasa – zaczęła Anja.

Następnie poprosiła szefa partii rządzącej do przyznania się do błędu.

Wyrok na kobiety jest błędem, proszę się do tego najzwyczajniej przyznać. Proszę też pamiętać, jest Pan funkcjonariuszem publicznym, pracuje Pan dla Polek i Polaków! Polki i Polacy wiedzą, dlaczego protestują! Polki i Polacy znają różnicę między dobrem a złem. Na zdjęciu powyżej Polki przed którymi chce Pan „bronić” Polskę wzywając członków Pisu. Serio? Słabe!

Anja Rubik po raz pierwszy o rozwodzie z mężem i nowej miłości

Anja napisała ten sam post również po angielsku, aby korzystając ze swoich zasięgów, dotrzeć do możliwie największego grona odbiorców. Na zdjęciu zestawiła Jarosława Kaczyńskiego z pokojowo protestującymi, młodymi dziewczynami.

 

 

Anja Rubik, polska modelka

Anja Rubik, Konferencja „Challenge Accepted. Droga do odpowiedzialnej mody vol. 2” , fot. Podlewski/AKPA

Jarosław Kaczyński, fot. AKPA

Jarosław Kaczyński, fot. Gałązka/AKPA