Nie jest tajemnicą, że aktorzy i celebryci wykorzystują swoją popularność, do promowania przeróżnych produktów. Pozwala im to na podreperowanie budżetu oraz utrwalenie swojej rynkowej wartości.

Borys Szyc świętuje ROK syna. Pokazał zdjęcia z imprezy urodzinowej

Kampanie reklamowe gwiazd

Często jednak projekty, w które angażują się gwiazdy stoją w sprzeczności z ich wizerunkiem lub wzajemnie się wykluczają. Do najbarwniejszych przykładów należą piłkarze promujący chipsy, słodzone napoje, czy celebrytki zachwalające modę z drugiej ręki, podczas gdy same posiadają własne marki odzieżowe.

OMG! Anna Lewandowska:”Nie piję słodzonych napojów”

Wygląda na to, że ofiarą nieprzemyślanej strategii padł właśnie Borys Szyc. Aktor niemalże równocześnie reklamował sieć restauracji McDonald’s oraz mleko roślinne. Żeby było zabawniej, Szyc nie promował sałatek tylko burgery. W reklamie wystąpił razem z Michałem Żebrowskim.

Borys Szyc UJAWNIA rozmowy z Sylwestrem Latkowskim: Wiele miesięcy napastowania, noc i dzień

Internauci momentalnie wychwycili zgrzyt. Głos postanowiła zabrać agencja odpowiedzialna za koncepcję kreatywną kampanii.

W kampanii Alpro Daria Ładocha (która jest wege) pomaga Borysowi Szycowi stawiać pierwsze kroki w diecie roślinnej. Widać, że Borys do tematu podchodzi dość nieufnie, co jeszcze bardzie podbija autentyczność historii. Nie ma bowiem nic złego w tym, że ktoś je burgera, a zgodnie z filozofią małych kroków – dolewa do kawy roślinne mleko, czy na śniadanie je owsiankę na owsianym.

Przedstawiciel agencji twierdzi, że w zaprezentowanej kampanii chodzi o uchwycenie zmiany bazującej na małych krokach.

Misją marki jest dążenie do świata, w którym większość tego co spożywamy, pochodzi z roślin. Ta zmiana nie wydarzy się od razu i mało który „mięsożerca” przejdzie na wege w całości, z dnia na dzień. Dlatego wybór Borysa do tej kampanii jest słusznym wyborem, bo wielu z naszych konsumentów może utożsamić się jego podejściem – powiedział Kuba Sagan z agencji Feeders.

Borys Szyc POGRĄŻYŁ kolegów – aktorów grających w TVP

Sprytne posunięcie czy spektakularna wpadka?

Borys Szyc, Justyna Jeger-Nagłowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Borys Szyc

Borys Szyc, fot. Baranowski Michał/AKPA