Robert Lewandowski może spać spokojnie. Polska Agencja Prasowa donosi, że jego były manager, który miał szantażować sportowca, został zatrzymany przez stołeczną policję.

Robert Lewandowski zaliczył kolejny sukces. Obronił pracę magisterską

Były manager Lewandowskiego w rękach policji

Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego wynika, że prowadzone jest śledztwo pod zarzutem kierowania gróźb karalnych wobec „wybitnego piłkarza”. Mówi się również o żądaniu zapłaty kwoty rzędu 9 mln euro, czyli ok. 40 mln złotych.

Cezary K. trafił w ręce funkcjonariuszy, a jego mieszkanie zostało przeszukane. Były manager sportowca będzie miał przedstawione zarzuty przez prokuratora, niewykluczone też, że zastosowanie znajdą środki zapobiegawcze.

Umięśniony Robert Lewandowski tuli córkę

Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, niż się wydaje. Okazuje się bowiem, że Cezary K. może być zamieszany w oskarżenia Roberta Lewandowskiego oszustwa podatkowe. Były manager twierdził, że Lewandowski nielegalnie wyprowadza pieniądze ze swojej firmy.

Sprawą zainteresowały się niemieckie media, a Robert Lewandowski zapewnił, że wszystkie transakcje odbywają się zgodnie z prawem. Oświadczył również, że jest w stanie przedstawić dokumentację potwierdzającą jego słowa.

Robert Lewandowski bawi się z Laurą na kanapie. Ale ona jest już duża!

Panowie zakończyli współpracę w 2018 roku, a były manager zaczął domagać się olbrzymiej sumy pieniędzy w zamian za milczenie. Z  kolei Robert Lewandowski oskarżył współpracownika o nękanie i szantaż.

 

Robert Lewandowski

fot. materiały prasowe

Robety Lewandowski w morzu, fot. MEGA / The Mega Agency / Forum