Carlo Acutis, nastolatek, który zmarł w wieku 15 lat, zostanie pierwszym świętym – millenialsem. Papież Franciszek spotkał się z Marcello Semeraro, prefektem Kongregacji ds. Kanonizacyjnych, i – jak podaje „Watykan News”, przypisał zmarłemu Carlo Acutisowi drugi „cud”.

Papież Franciszek popiera związki partnerskie tej same płci

Acutis, który nazywany jest „boskim influencerem”, urodził się 3 maja 1991 roku w Londynie i zmarł na białaczkę 12 października 2006 roku w Monza we Włoszech. Jego ciało znajduje się obecnie w otwartym grobowcu w Asyżu, gdzie nastolatek jest ubrany w swój ulubiony strój składający się z niebieskich dżinsów i czarnych tenisówek Nike.

Jeśli zostanie kanonizowany, Carlo Acutis stanie się pierwszą osobą urodzoną między początkiem lat 80. a końcem lat 90. XX wieku, która została beatyfikowana. Media katolickie cieszą się ze „świętości w erze digital”.

Carlo Acutis – święty nastolatek

Zmarłemu nastolatkowi dokonał cudu uzdrowienia młodego brazylijskiego chłopca z trzustki pierścieniowatej, która jest rzadką chorobą wrodzoną. Według Watykanu drugi cud dotyczy kobiety o imieniu Liliana z Kostaryki, której córka Valeria doznała ciężkiego urazu głowy i wielu innych obrażeń po upadku z roweru we Florencji.

Według doniesień katolickiej prasy lekarze twierdzili, że ma niskie szanse na przeżycie, zanim sekretarka Liliany zaczęła modlić się do Acutisa, następnie Liliana udała się do grobowca Acutisa w Asyżu i tego samego dnia jej córka zaczęła „samodzielnie oddychać”.