Papież Franciszek zasłynął na całym świecie za sprawą swojego nowoczesnego podejścia do duchowości. Franciszek jest również jednym z najbardziej otwartych i pogodnych duchownych pełniących tak ważne stanowisko. Papież bardzo skupia się na nierównościach społecznych, biedzie, czy związkach partnerskich. Dla kościoła katolickiego właśnie pisze się nowa historia. Franciszek poparł związki cywilne osób tej samej płci!

Papież Franciszek WKURZONY zachowaniem kobiety – UDERZYŁ ją w rękę, bo nie chciała go puścić! (VIDEO)

Papież Franciszek wspiera związki osób tej samej płci

Kościół katolicki do tej pory nie chciał poprzeć związków partnerskich osób tej samej płci, tłumacząc – że jest to sprzeczne z jego postulatami. Okazuje się, że najwyższy przedstawiciel kościoła, Papież Franciszek w końcu opowiedział się po jednej ze stron.

Duchowny przyznał, że popiera takie związki i dodał, że osoby LGBT również mają prawo do rodziny. Jednak wyraził obawę, że otrzymanie praw adopcyjnych przez takie pary byłoby niekorzystne dla dzieci.

Franciszek wystąpił w filmie dokumentalnym poświęconym roli homoseksualistów w Kościele. Papież wezwał Kościół do przemian wobec osób ze środowiska LGBT. Franciszek przy okazji odpowiedział na pytanie o homoseksualnych księży: „kim jestem, by sądzić?” – odparł.

Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków – powiedział papież Franciszek

Papież Franciszek odczytuje swoje słowa.

Papież Franciszek odczytuje swoje słowa. Fot.Forum/Reuters.

Sonda

poll-violet

Papież Franciszek popiera związki cywilne osób tej samej płci. Zgadzasz się z duchownym?

1
Papież Franciszek odczytuje swoje słowa.

W końcu! Kościół Katolicki musi się zmienić, a papież Franciszek robi ku temu wielki krok.

2
Papież Franciszek modli się.

Co za herezje! Nie zgadzam się z tym, co mówi Papież Franciszek.

Papież jest zdania, że wszyscy ludzie, bez podziału na płeć, czy ich przekonania są mile widziani jako część wspólnoty kościoła.

Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu odtrącany i upokarzany. To, co musimy zrobić, to stworzyć prawo o związkach partnerskich. W ten sposób będą prawnie chronieni – dodał Franciszek podczas rozmowy z filmowcem dokumentu.

Franciszek przekonuje, że seksualność nie ma znaczenia dla Boga, który kocha wszystkie swoje dzieci. Film dokumentalny „Franciszek”, w którym wystąpił papież koncentruje się na prawach człowieka. Dokument przedstawia kronikę siedmioletniego pontyfikatu Franciszka i opowiada o życiu duchownego.

Zgadzacie się z Franciszkiem?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Gwiazdy wspierają LGBT. Swoje poparcie dla sytuacji w Polsce wyraziła nawet Jennifer Aniston

Polityk PiS o LGBT: „Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym”

Tęczowa Małgorzata Rozenek wspiera LGBT

Papież Franciszek macha do wiernych.

Papież Franciszek macha do wiernych. Fot.Forum/Reuters.

Papież Franciszek modli się.

Papież Franciszek modli się. Fot.Forum/Reuters.