Choć emocje po Eurowizji już opadły, wszyscy wciąż pamiętają występ naszej „Bejby” i jej piosenkę „Solo”. Choć Blanka Stajkow nie zajęła wysokiego miejsca na podium, niewątpliwie na stałe zapisała się w historii piosenką, która szybko stała się obiektem żartów i kpin. Internauci szybko podchwycili pierwsze słowa eurowizyjnej piosenki, które śpiewane w charakterystyczny dla artystki sposób wybrzmiały jako „Bejba its kajna krejza” i stały się viralem, z którego śmiał się cały internet.

Jakiś czas później tekst przestał nawet figurować jako przykry żart, a stał się… chwytliwym hasłem. Tak chwytliwym, że Blanka zyskała pieszczotliwe miano „Bejby”, a sama piosenkarka ostatecznie podeszła do całej sprawy z dystansem i w Liverpoolu zaprezentowała się w długiej zielonej sukni z napisem „Bejba”.

Eurowizja 2023: Blanka już jest po występie! Jak poradziła sobie polska BEJBA?

Zgłoszono chęć opatentowania słowa „Bejba”. Stanie się zastrzeżonym znakiem towarowym?

„Bejba” stało się tak popularne, że internauci typują je już nawet jako młodzieżowe słowo roku. W internecie pojawiły się również pierwsze gadżety z modnym słowem.

Teraz okazuje się, że ktoś jeszcze dostrzegł w „Bejbie” potencjał i postanowił zarejestrować ją jako znak towarowy. Jak poinformowała Gazeta Wyborcza:

Do Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) trafiło zgłoszenie znaku słownego „BEJBA”. Prawa mają objąć między innymi nagrania, ale też kosmetyki, ubrania, buty, torebki, usługi reklamowe i modelingu.

Z kolei specjalizująca się w prawnej ochronie marek i designu radczyni prawna dodaje, że opatentowanie „Bejby” ukróci wszelkie próby uzyskiwania korzyści finansowych z viralowego słowa:

Zarejestrowany znak towarowy pozwoli na zablokowanie takich działań albo uzyskanie korzyści finansowych, np. w postaci opłat licencyjnych – pisze na Linkedln Magdalena Podbielska, radczyni prawna z kancelarii Fert Jakubiak Wróblewski Rzecznicy Patentowi, specjalizująca się w prawnej ochronie marek i designu.

Na ten moment nie wiadomo, kto zgłosił znak. Myślicie, że to Blanka czy może ktoś zupełnie obcy?

IG: blikeblanka

IG: blikeblanka

Joanna Przetakiewicz o sukni „BEJBA” Blanki Stajkow: „No to jest gigant” (WIDEO)

pasekkozak

Blanka komentuje wynik Eurowizji. Mówi o historycznym sukcesie dla Polski!

scena z: Blanka, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Blanka, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

Zuma Press / Forum

PA Images / Forum

scena z: Blanka Stajkow, SK:, , fot. Podlewski/AKPA