Kilka dni temu Sylwester Wardęga opublikował film, który otworzył „puszkę pandory” i wstrząsnął obliczem polskiego internetu. W swoim materiale przedstawił dowody, jakoby najpopularniejsi polscy youtuberzy Stuu, Boxdel i Marcin Dubiel wysyłali wiadomości o podłożu seksualnym do nieletnich dziewczynek.

Jednocześnie w niedzielny wieczór, na YouTubie pojawił się długo wyczekiwany film Konopskyy’ego. W trwającym ponad godzinę materiale zaprezentowano kolejne niezbite dowody na winę Stuarta „Stuu” Burtona oraz zbito mętne tłumaczenia Marcina Dubiela i Boxdela, jednocześnie prezentując światu nazwiska kolejnych youtuberów ze słabością do nieletnich dziewczynek i demoralizacji młodzieży – byli to DJ Pallaside, Vertez, Vojtaz i Dissowskyy.

W filmie Konopskyy zapewnił, że zarówno on jak i Wardęga zamierzają dalej rozpracowywać sprawę, we współpracy z policją i prokuraturą.

Konopskyy wyjawia nowe dowody w aferze PANDORA GATE. Padły nowe nazwiska

Prokuratura zdradza, na jakim etapie jest śledztwo w sprawie „PandoraGate”

Teraz Pudelek dotarł do informacji, na jakim etapie jest śledztwo w sprawie „PandoraGate”. Okazuje się, że to właśnie dzięki zgromadzonym przez Wardęgę i Konopskyy’ego materiałom prokuratura mogła natychmiast podjąć stosowne działania. Obecnie śledztwo jest w toku i przesłuchiwani są kolejni świadkowie:

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, na polecenie Prokuratora Generalnego, wszczęła z urzędu postępowanie w sprawie seksualnego wykorzystania osób małoletnich w środowisku youtuberów, czyli o czyn z art. 200 § 1 k.k. Podstawą do zainicjowania tego śledztwa były pojawiające się doniesienia medialne dotyczące możliwości podejmowania w stosunku do osób małoletnich działań noszących znamiona wykorzystania seksualnego. Postępowanie to pozostaje w toku. Trwają intensywne czynności procesowe zmierzające do zgromadzenia materiału dowodowego w sprawie, przesłuchiwani są kolejni świadkowie. Szczegółowej analizie, pod kątem procesowego wykorzystania, poddawane są pojawiające się materiały prasowe, w tym także materiały publikowane w portalach społecznościowych oraz w serwisie YouTube.

Jednocześnie podkreślono, że na ten moment ze względu na dobro pokrzywdzonych ofiar nie można udzielić więcej informacji w tej sprawie:

Z uwagi na dobro toczącego się postępowania, a także dobro osób potencjalnie pokrzywdzonych udzielenie bliższych informacji na temat biegu tego postępowania oraz planowanych czynności procesowych czy danych świadków zeznających w tej sprawie nie jest możliwe.

Boxdel reaguje na film Konopskyy’ego! „Nikt nie jest sobie w stanie wyobrazić jakie to piekło”

pasekkozak