Od kilku tygodni internet przygląda się aferze pedofilskiej dotyczącej największych polskich youtuberów. Wardęga opublikował materiał „Pandora Gate”, który poruszył całą Polską. Sprawą zajmują się internetowe kanały „commentary”, celebryci, a nawet politycy i prokuratura. Od czasu opublikowania materiałów Sylwestra wynikła afera zbiera coraz więcej osób, które mogą być powiązane lub wiedziały o zaistniałych sytuacjach.

Boxdel ponownie zabiera głos. Ujawnia nowe dowody!

Wszyscy z niecierpliwością czekali na materiał Konopskyego, który miał pokazać nowe dowody w sprawie. Co więcej, miał ujawnić kolejne zaangażowane w sytuację osoby. Youtuber miał przed sobą ogromne wyzwanie, a także odpowiedzialność związaną z jego nowym filmem.

Konopskyy wyjawia nowe dowody w filmie „Mroczna przeszłość polskiego youtuba”

Podczas filmu Konopskyy przedstawił dowody na temat Stuu, a także skrytykował oświadczenia opublikowane przez Dubiela i Boxdel’a.

Na filmie pojawiły się nowe nazwiska. Youtuber opisał między innymi zachowanie DeeJayPallaside, który stworzył całą serię filmów na Youtubie o wiadomościach ze Snapchata. Umieszczał on na głównych grafikach filmów kontrowersyjne zdjęcia nastolatek, których wieku nie znał.

Problem polegał na tym, że po paru odcinkach „Pallaside” zaczął regularnie otrzymywać zdjęcia dziewczyn w bieliźnie, z jego nickname na dekolcie… I zamiast […] nie wrzucać takich rzeczy do filmu i je zablokować… Atencjonował się nimi na odcinkach […] i co najgorsze nie weryfikował wieku dziewczyn, które wysyłały mu snapy. Które pokazywał setkom tysięcy osób zarabiając na tym dziesiątki tysięcy złotych, angażując kolejne dzieci do wysyłania mu snapów. – mówi Konopskyy

Fagata złożyła zeznania w Prokuraturze! Czego się dowiedziała?

Konopskyy skomentował również Vertez’a, który także pisał z nastolatkami. Twórca prowadził kanał na youtube jeszcze przed wszystkimi znanymi aktualnie influencerami.

Vertez usprawiedliwiał wiek dziewczyny, tym, że rocznikowo przecież ma 14 lat. […] Pisał, że ma go nauczyć rozpinać stanik… Ja tylko przypomnę, że chwile przed wcześniej ona pisała jakie ma zadania domowe z matematyki, a chłop chciał ją uczyć WDŻR’u. – podaje Konopskyy

Afera pedofilska na polskim YouTubie. Wardęga nagrał przerażający film o Stuu i Marcinie Dubielu

Podczas całego filmu youtuber posiłkował się oceną i komentarzami psychologa, które miały na celu tłumaczyć sposób w jaki pisali influencerzy, a także jak to wpływało na młode dziewczyny.