Królowa Elżbieta ( 93) bez wątpienia jest symbolem Wielkiej Brytanii. Monarchini jest z jedną z najdłużej panujących kobiet na tronie. Jej mąż, książę Filip ogłosił swoją emeryturę w maju 2017 r. W wieku 96 lat przy pełnym wsparciu królowej, postanowił odsunąć się w cień. To dobitnie przypomniało, że królowa nie będzie mogła pełnić swoich obowiązków zawsze.

Nie uwierzysz co zrobił Książę Harry by chronić swoją żonę. Królowa Elżbieta nie miała nic do gadania

Kto przejmie królewskie obowiązki po Królowej Elżbiecie II?

Królowa Elżbieta wstąpiła na tron ​​w 1952 r. Elżbieta jest matką czwórki dzieci. W swoim życiu imała się różnych prac: pracowała jako mechanik i wojskowy kierowca ciężarówki, podczas II wojny światowej. Rozmawiała o polityce z 13 premierami i 13 prezydentami USA, kierowała 53 krajami Wspólnoty Narodów i powitała ośmiu wnuków. Trzeba przyznać, że lista osiągnięć królowej Elżbiety jest naprawdę imponująca. Od zawsze Elżbieta cechowała się silnym charakterem. Zależało jej, by zdobyć jak najlepsze wykształcenie, tak by jako kobieta mogła rozmawiać z mężczyznami na tematy polityczne a przy tym nie była traktowana lekceważąco.

Książę Walii, najmłodszy syn królowej, Karol – zostanie królem po śmierci królowej i przejmie obowiązki po Elżbiecie. Członkowie rodziny królewskiej mogą wybrać imię po wstąpieniu na tron. Jeśli książę Karol zdecyduje się zachować swoje imię, będzie znany jako Król Karol III.

Królowa Elżbieta przejdzie na emeryturę?

Portal The Sun poinformował 28 listopada, że Królowa „przejdzie na emeryturę” za 18 miesięcy, kiedy skończy 94 lata. Jej Wysokość będzie o dwa lata młodsza niż książę Filip, który wycofał się z życia publicznego mając 96 lat. Królowa powoli zmniejsza liczbę wystąpień publicznych, w których bierze udział. Tymczasem książę Walii zwiększył liczbę królewskich obowiązków, ostatnio odbywając oficjalną trasę po Nowej Zelandii. W rezultacie uważa się, że książę Karol podejmie obowiązki królowej w 2021 r.

Co się stanie w dniu śmierci Królowej Elżbiety?

Jak podał do informacji Guardian, na łożu śmierci do Królowej dołączy jej zaufany lekarz, który będzie odpowiedzialny za to, kiedy informacja o jej śmierci powinna zostać podana do wiadomości publicznej. Sir Christopher Geidt, prywatny sekretarz królowej, ma za zadanie poinformować premiera o śmierci królowej.

Ustalono kod, „London Bridge” który zostanie użyty do oznajmiania śmierci królowej urzędnikom. Lokaj w stroju żałobnym wyjdzie z pałacu Buckingham i przymocuje do bram informację o narodowej żałobie. Flagi w całej Wielkiej Brytanii zostaną opuszczone do połowy masztu.

Królowa zdaje sobie sprawę z tego, ile ma lat. Dlatego woli być przygotowana na każdą ewentualność.

Królowa Elżbieta II

Fot.Forum/Mega Agency

Wiedzieliście o tych przygotowaniach?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Królowa Elżbieta jest TRENDY; ona też zdecydowała się na ten krok

Królowa Elżbieta ZLIKWIDOWAŁA zdjęcie Meghan i Harry’ego, które stało w jej salonie

SZOK! Królowa Elżbieta II zawsze podróżuje z tą rzeczą. Będziesz zaskoczony co to takiego!

Królowa Elżbieta II

Fot.Forum

Królowa Elżbieta II

Fot.Forum

Królowa Elżbieta II

Fot.Forum/Mega Agency