Cristiano Ronaldo właśnie stracił pracę! Władze słynnego Manchester United zadecydowały, że musi opuścić klub w trybie natychmiastowym.  Według oświadczenia wystosowanego przez klub obie strony doszły do porozumienia w tej sprawie.

Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchester United

O zgrzytach jakie podobno miały miejsce między klubem i słynnym Portugalczykiem mówiło się od dawna. Jednak jak to zazwyczaj w piłce nożnej bywa odejście nie jest takie proste. Piłkarza i drużynę obowiązują bardzo szczegółowe kontrakty, których nie da się tak po prostu zerwać, a w grę wchodzą ogromne sumy.  Okazuje się jednak, że w przypadku Cristiano władze uznały, że lepiej zakończyć to od razu, nawet w środku sezonu.

Cristiano Ronaldo pierwszy raz od śmierci syna pokazał nowonarodzoną córeczkę

W zeszłym tygodniu Ronaldo udzielił w telewizji kontrowersyjnego wywiadu. Ronaldo wylał wiadro pomyj na trenera i inne niewymienionym z nazwiska osoby, że te próbowały sprawić, żeby odszedł z Manchesteru United już w letnim oknie transferowym.

– Czuję się zdradzony. Niektórzy nie chcieli mnie tu widzieć nie tylko w tym, ale też w poprzednim sezonie – powiedział Portugalczyk.

W krótkim oświadczeniu United powiedział, że decyzja, która została podjęta tydzień po tym, jak Ronaldo udzielił  wywiadu o swoich frustracjach w klubie, została podjęta za obopólną zgodą.

Cristiano Rolando wspomina śmierć swojego dziecka: „To najgorsze, co mnie w życiu spotkało”

„Klub dziękuje mu za jego ogromny wkład w ciągu dwóch okresów na Old Trafford, strzelając 145 bramek w 346 występach i życzy jemu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego na przyszłość” – czytamy w oświadczeniu.

„Wszyscy w Manchesterze United nadal koncentrują się na kontynuowaniu postępów zespołu pod wodzą Erika ten Haga i wspólnej pracy, aby odnieść sukces na boisku”.

Ronaldo jest obecnie z reprezentacją Portugalii w Katarze na Mistrzostwach Świata i powiedział w poniedziałek, że czas jego ostatnich komentarzy na temat United nie wpłynie na koncentrację jego portugalskich kolegów z drużyny.

 

Cristiano Ronaldo z Georginą Rodriguez i synem na gali Globe Soccer Awards

Cristiano Ronaldo z Georginą Rodriguez i synem na gali Globe Soccer Awards fot. Instagram/cristiano

Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez na kolacji

Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez/fot. FORUM

Globe Soccer Awards - Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo

Globe Soccer Awards – Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo fot. Reuters / Forum