Za nami druga część V edycji „Tańca z gwiazdami\”. Przyznać trzeba, że było nieco żywiej, ale też widownia jest już bardziej wymagająca, w końcu ma za sobą widowisko z postaci czterech poprzednich edycji. Był to w końcu nie tylko taniec, ale i romanse, romanse i jeszcze raz romanse. Teraz nie mamy ani kochliwej Anety Piotrowskiej, ani pary na miarę Foremniak-Maserak. Rozpieściły nas te wcześniejsze rewelacje i teraz jest po prostu zbyt grzecznie.

Pierwszymi, którzy poczuli gorzki smak porażki byli Wojciech Majchrzak i Magda Soszyńska. Ani nie dali im zbytnich szans sędziowie, ani widzowie. Co prawda mało kto się spodziewał, że TVN pozbędzie się swojej gwiazdy, lecz i tym razem nas zaskoczono. Nie pomogła nawet dopingująca na widowni żona Olga Borys.

W tym odcinku panie wiły się w namiętnej rumbie lub wesoło pląsały w quickstepie. Kobiety miały zdominować parkiet. Tymczasem to Krzysztof Tyniec i Bartosz Obuchowicz zgarnęli najwyższe noty. Ten pierwszy jako jedyny z męskich gwiazd potrafił ruszac biodrami w rumbie przy kawałku Love is all around, a ten drugi zaprezentował niezłą kondycję i poczucie rytmu w quickstepie do Courtine time.

Anna Samusionek zaprezentowała jak poprzednio całą gamę min i zaowocowało to średnią punktacją od jury. Widzowie także nie byli dla niej najłaskawsi, mimo to udało jej się zostać w programie. Podczas prób dało sie usłyszeć, że przypomina sobie jak to jest być kobietą. Czyżby powtórka z rozrywki? Takie słowa rzucała już Kinga Rusin. Jakby tego było mało to zaczyna ją interesować jej partner Łukasz Czarnecki.

Kolejna przyszła gwiazda Kasia Tusk wystąpiła w seksownej sukience i stworzyła ze Stefano namiętny obrazek podczas rumby tańczonej do First day of my life Enrique Iglesiasa. Sędziowie jednak tego nie docenili. Para zajęła według ich oceny ostatnie miejsce. Do boju ruszyli widzowie i przyznali im najwyższą notę. Zastanawiamy się tylko czy były to głosy dla Kasi czy raczej dla Stefano.

Pogratulować należy za to Blance Winiarskiej zdolności pedagogicznych. Ivan Komarenko rozwija się tanecznie w zastraszającym tempie. Czego nie można powiedzieć o Ewie Wachowicz. Jej rumba była po prostu drętwa. Lepiej biodrami ruszał już Marek Fiksa.

Dobre wrażenie artystyczne zawdzięcza swojej partnerce także Rafał Olbrychski. Trzeba przyznać, że Ewa Szabatin to czysta kobiecość i seksapil. Na styl tańca jej partnera mogła wpłynąć obecność jego żony na widowni, może nie chciał wzbudzać w niej zazdrości.

Piosenkarka Kasia Cerekwicka zdobyła punkty za nogi i za … kapuśniak. Piotr Galiński docenił jej zdolności kulinarne. Żora Korolyov także wyglądał na zadowolonego z partnerki, więc suma 30 punktów była w sam raz.

Wreszcie para, na którą czekały obie płcie. Omena Mensah i Rafał Maserak wybrali quickstepa i kawałek Lemon Tree. Poszło całkiem, całkiem. Ocena jury to 30 punktów plus widzowie dołożyli od siebie sporo smsów. Kolejny odcinek zapewniony.

Tak czy inaczej, było i jest nieco drętwo. Tańczący Hubert Urbański też tego nie zmienił. Wciąż mamy nadzieję, że z przyszłym odcinkiem będzie lepiej. Na widowni zasiadł sam Piotr Walter, więc może szanse na to są.