Ponad połowa z nas regularnie kupuje w internecie, oszczędzając czas potrzebny do znalezienia idealnego produktu czy usługi i korzystając z szeregu korzyści oferowanych przez wirtualnych sprzedawców. Platformy takie jak Allegro, które dysponują dedykowaną aplikacją, poszły o krok dalej, proponując swoim klientom łatwe zakupy ratalne czy program darmowej wysyłki SMART. Czy to oznacza rewolucję w zakupach online?

Aplikacja mobilna czy zakupy w przeglądarce?

Każdy, kto choć raz szukał idealnej sukienki, lodówki dla całej rodziny czy telewizora w dobrej cenie, doskonale wie o tym, jak pomocny może być w tym internet. Wirtualna oferta jest dostępna o każdej porze dnia i nocy, dzięki czemu znalezienie produktu w ulubionym kolorze i rozmiarze jest znacznie wygodniejsze i szybsze niż chodzenie po sklepach stacjonarnych.

Co ciekawe, zakupy mobilne powoli doganiają transakcje dokonywane z poziomu komputerów PC i laptopów (dane Gemius Polska), co z pewnością wiąże się z wygodą i bezpieczeństwem szybkich płatności. Po smartfon bądź tablet sięgamy po prostu coraz częściej, a dostęp do dedykowanych aplikacji znacznie przyspiesza przeglądanie oferty i weryfikację zaufanych sprzedawców.

Czy warto instalować dodatkową aplikację, skoro sklep jest dostępny z poziomu przeglądarki? Dysponując smartfonem i tabletem – zdecydowanie tak, i to z kilku powodów. W przypadku witryn internetowych pozbawionych wersji mobilnej teksty i zdjęcia często zostają ucięte lub wyświetlone w nieprawidłowy sposób, np. zbyt małą czcionką. Często nie ma też możliwości skorzystania z wszystkich funkcji serwisu, co przeczy idei wygodnych zakupów w sieci. Pełną funkcjonalność uzyskujemy dopiero po pobraniu aplikacji przygotowanej specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych.

Mobilne zakupy tylko z Allegro

Dobrze opisane produkty, opinie na temat towarów i sprzedawców, intuicyjna nawigacja i błyskawiczne działanie – tymi cechami powinna charakteryzować się każda udana aplikacja do zakupów mobilnych. Innowacji w tym zakresie nie mogło zabraknąć w przypadku największej platformy sprzedażowej w polskiej sieci – instalując aplikację Allegro na Androida, można dziś liczyć nie tylko na pełną funkcjonalność serwisu z wersji przeglądarkowej, ale i pakiet atrakcyjnych bonusów ułatwiających śledzenie aukcji czy zdobywanie zniżek na produkty.

Nie chcesz przegapić obserwowanej aukcji lub zależy ci na licytowanym produkcie? Aplikacja automatycznie wysyła powiadomienia użytkownikom po zakupie towaru, gdy zostaną oni przelicytowani i gdy sprzedawca zatwierdzi wysyłkę. Znacznie ułatwia to śledzenie zamówienia od złożenia oferty aż do odebrania przesyłki. By ponownie zamówić produkty w szczegółach zakupu, wystarczy skorzystać z przycisku „Kup ponownie”. Z pomocą aplikacji nie zapomnimy też ocenić sprzedawcy i poznamy najnowsze usługi Allegro. Dla kogoś, kto kupuje w internecie regularnie, aplikacja Allegro to po prostu must have.

Monety Allegro – najlepszy program lojalnościowy w sieci

By uruchomić oprogramowanie na Androidzie i skorzystać z przygotowanych przez Allegro okazji, wystarczy wejść do sklepu Google Play, zainstalować oprogramowanie w smartfonie, i gotowe. Po wprowadzeniu loginu i hasła z Allegro wszystkie funkcje są od razu dostępne dla użytkownika, a na stronie głównej wyświetlają się aktualne Okazje Dnia, czyli produkty dostępne w promocyjnych cenach. Warto wiedzieć, że każdy kupujący, logując się w aplikacji po raz pierwszy, otrzymuje na start bonus w postaci 15 Monet Allegro.

Czym są promocje monetowe? Kupując na Allegro produkty oznaczone ikoną Monety, zdobywamy punkty, które mogą być potem wykorzystane do obniżenia ceny praktycznie każdego produktu. Zasada jest prosta – Moneta jest ważna przez rok, a każde 10 Monet to 10 złotych w wirtualnej skarbonce. Każdy użytkownik samodzielnie wybiera moment, w którym zrealizuje zgromadzone monety, co pozwala bardzo elastycznie korzystać z promocji.

Po złożeniu zamówienia wystarczy w polu „Płać mniej” wpisać liczbę Monet, a na ekranie smartfona od razu zobaczymy obniżoną kwotę za towary. Biorąc pod uwagę liczbę produktów w programie, wielkość przyznanych zniżek i asortyment Allegro, nietrudno zauważyć, że mamy do czynienia z jedną z najbardziej atrakcyjnych promocji w polskim internecie.

Zmiany na lepsze – Allegro Smart

Bezpieczne zakupy w Allegro kojarzyły się do tej pory z możliwością odbioru zamówienia pod wskazanym adresem i w Paczkomacie InPost czy kiosku Ruchu. Wiele osób uniknęło również utraty pieniędzy dzięki Ochronie Kupujących, gwarantującej zwrot nawet 100% wartości przedmiotu w razie jego niedostarczenia lub gdy stan towaru nie zgadzał się z opisem aukcji. Rewolucją w zakupach w sieci było wprowadzenie Rat ZERO, które do dziś można wybrać jako metodę płatności Allegro i cieszyć się produktami kupionymi na raty bez oprocentowania, prowizji czy innych kosztów. Wprowadzone niedawno Allegro SMART to kolejna okazja do oszczędności podczas mobilnych zakupów.

Allegro SMART to dwa pakiety abonamentowe uprawniające do otrzymania dowolnej liczby przesyłek z zakupionymi na Allegro produktami bez dodatkowych kosztów. Podstawowa opcja na jeden miesiąc kosztuje zaledwie 8,99 zł, natomiast abonament roczny to wydatek 49 zł. Łatwo policzyć, że koszt ten bardzo szybko zwróci się osobom, które kupują regularnie online. Co ciekawe, przesyłkę Allegro SMART odbierzemy w ponad 15 000 Paczkomatów InPost i punktach odbioru, takich jak Żabka, Freshmarket, Orlen czy Poczta Polska. Nie zabrakło również darmowego zwrotu, dzięki czemu ewentualna wymiana przedmiotu nie wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

W kwestii mobilnych zakupów aplikacja Allegro to ścisła czołówka najlepszych rozwiązań na polskim rynku, zapewniająca wygodę wyszukiwania produktów i możliwość skorzystania z szeregu zniżek dla kupujących. Darmowa dostawa Allegro SMART, oszczędzanie z Monetami Allegro i Okazjami Dnia czy atrakcyjne Raty ZERO – wobec tych programów po prostu trudno przejść obojętnie!

 

Materiał partnera