W okresie wakacyjnym 2023 roku Caroline Derpieński powzięła sobie za cel pokłócić się z jak największym gronem polskich celebrytek. Pochodząca z Białegostoku modelka sypała pozwami jak z rękawa i w krótkim czasie miała na pieńku m.in z Julią Wieniawą, Klaudią Halejcio, Anetą Glam, Sandrą Kubicką i Katarzyną Nosowską.

Tą ostatnią straszyła pozwem na 50 milionów złotych, które miały być przekazane na wybrany cel społeczny. Cała afera rozkręciła się w wyniku filmików na Instagramie, na których Nosowska wcieliła się w „Kate Nosauski” i łamaną polszczyzną parodiowała bliżej nieokreśloną celebrytkę robiącą „karierę w USA” i reklamującą mleko marki Danone.

Sandra Kubicka pozwana na KOSMICZNĄ kwotę przez Caroline Derpieński?!

Caroline Derpieński oburzona nagraniem Katarzyny Nosowskiej. Grozi pozwem na 50 milionów złotych

Derpieński na nagraniu ujrzała jednak siebie i uznała, że zostały naruszone jej dane osobowe oraz dobre imię i zapowiedziała wojnę z Nosowską i Danone:

Sprawę reklamy firmy Danone powierzyłam mojemu pełnomocnikowi. Naszym zdaniem reklama Danone, trafiająca także do osób nieletnich, daleko wykracza poza sferę dozwolonej satyry i konwencji żartu; narusza moje dobra osobiste, stanowi przejaw hejtu, mowy nienawiści i gaslightingu. Treść i forma reklamy w naszej ocenie wypełnia nadto przesłanki nieuczciwej konkurencji, jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego i i dobrymi obyczajami, a także ze zwyczajnym poczuciem przyzwoitości. Zdecydowałam się podjąć działania prawne, ponieważ przekroczone zostały normy i nie powinno być przyzwolenia na tego typu praktyki dla celów komercyjnych – nie dla hejtu!

Na koniec w oświadczeniu Derpieński zażądała od Danone przeprosin i zapłaty 50 mln złotych zadośćuczynienia z przeznaczeniem na wskazany przez nią cel społeczny. Krótko po oświadczeniu Derpieński głos zabrała kierowniczka działu komunikacji zewnętrznej Grupy spółek Danone, która miała zgoła inne zdanie na ten temat:

Pracujemy przy tej kampanii z agencją Feeders, ale posty i filmy, które w ramach współpracy z marką Alpro tworzy Katarzyna Nosowska, są tworzone bezpośrednio przez nią. Bardzo cenimy zarówno samą współpracę, jak i jej formę i jest to drugi rok, kiedy działamy razem. Większość opublikowanych w ramach kampanii materiałów miało charakter satyryczny – Katarzyna Nosowska odnosiła się w nich z dystansem do sztuki podawania kawy czy samej siebie. Ich odbiór jest kwestią interpretacji.

Monika Goździalska o Caroline Derpieński: „Laska żyje w nibylandii i ukradła jednorożca”

Caroline Derpieński o wojnie z Danone i Katarzyną Nosowską. Co dalej z pozwem?

Jakiś czas poźniej sprawa przycichła i zaczęto sugerować, że Caroline blefowała. Również Nosowska i Danone w rozmowie z Wirtualnymi Mediami sugerowali, że nie otrzymali żadnego pozwu. Teraz Derpieński w rozmowie z Plotkiem zdradziła, co dalej ze sprawą. Okazuje się, że celebrytka wcale nie zrezygnowała z walki i zorganizowała grupę ekspertów, którzy pracują nad pozwem:

Przy sprawie o 50 milionów złotych to nie jest tylko wpłacenie pieniędzy i „jakoś to się potoczy”, tylko solidne przygotowanie z ekspertami, świadkami, cały pozew. Kilkadziesiąt osób nad tym pracuje od pierwszego dnia!

Jesteście ciekawi jak to się zakończy?

Patricia Kazadi zachwycona Caroline Derpieński?! „Super inteligentna laska” (WIDEO)

pasekkozak

Sonda

poll-violet

Caroline Derpieński od jakiegoś czasu mocno miesza w polskim show-biznesie i co rusz upewnia się, że będzie o niej głośno. Niektórzy uważają, że jest znudzoną dziewczyną bogacza, inni, że jej persona to "eksperyment społeczny". Jakie macie o niej zdanie?

1

Uwielbiam ją! Jest szczera i mówi to, co myśli

2

Nie mogę jej znieść, niech wraca do Miami

3

Nie wierzę, że to na serio. To musi być eksperyment społeczny!

Pokaz mody Caroline Derpieński, hit czy kit? Aneta Glam oskarża celebrytkę o oszustwo

scena z: Caroline Derpienski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Caroline Derpienski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Caroline Derpieński

Caroline Derpieński

Caroline Derpieński

Caroline Derpieński

Caroline Derpieński

Caroline Derpieński

Caroline Derpieński

Caroline Derpieński

scena z: Caroline Derpienski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Caroline Derpienski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

IG: carolinederpienski

IG: carolinederpienski