Joanna Koroniewska nie miała łatwego dzieciństwa. Kiedy była małym dzieckiem, jej ojciec Leszek wyemigrował z Polski i opuścił rodzinę. Okazało się, że miał żonę i spodziewał się dziecka. Jej mama zmarła, gdy kończyła studia aktorskie. Joanna Koroniewska sama założyła rodzinę z Maciejem Dowborem, z którym ma dwie córki: Janinę i Helenę. Niestety mimo cierpienia w młodzieńczym wieku, dorosłe życie także jej nie rozpieszczało – aktorka dwa lata temu wyznała, że pięciokrotnie poroniła. Gdy zaszła w kolejną, trudną do utrzymania ciążę była zmuszona ograniczyć swoją aktywność i leżeć w łóżku. Razem z Maćkiem wymyśliła wtedy „Domówki u Dowborów” na Instagramie, dzięki którym nie utraciła kontaktu z fanami:

„Domówki” wymyśliliśmy w czasie pandemii, ale zaczęło się wcześniej, w trudnym dla mnie czasie. (…) W tym czasie pojawiły się wyssane z palca publikacje w stylu: „Koroniewska zniknęła!”, „Skończyła się jako aktorka”. Nie chciałam tego komentować, ważna była tylko ciąża. W tamtej sytuacji Instagram okazał się lekarstwem. (…) Wtedy przekonałam się, że Instagram może generować więzi, które nie są powierzchowne. Odkryłam zasadę: mimo że nie mówisz o sobie wszystkiego, nie odsłaniasz prywatności, możesz być interesująca dla innych. Możesz dać im coś od siebie i coś wartościowego dostać. Uznałam, że to medium dla mnie. Jestem ekstra- i introwertyczką w jednym. Mam dużą otwartość na ludzi, jednocześnie mały krąg przyjaciół. Nie lubię dzielić się wszystkim.

Joanna Koroniewska o zakupie domu w Hiszpanii: „Było taniej niż w Gdyni”

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wyjaśniają dlaczego zniknęli z mediów społecznościowych

Fani z miejsca pokochali pełne humoru i dystansu „Domówki u Dowborów”, które przez dwa lata systematycznie pojawiały się na Instagramie oraz YouTube. Niestety, gdy w czerwcu 2022 na kanał wleciał kolejny filmik z Martyną Wojciechowską, nagle „Domówki” zamilkły i przestały się pojawiać nowe odcinki. W tym samym czasie Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor byli coraz mniej aktywni w mediach społecznościowych, a fani coraz bardziej zmartwieni ciszą.

Teraz para postanowiła wytłumaczyć powód swojej nieobecności i urządziła instagramowy live, na którym wyznali, że mają za sobą trudny czas:

Myślę, że to był bardzo trudny okres dla nas wszystkich i bardzo trudny czas, a ja jeszcze bardziej przekonałam się co do jednego — że naprawdę nic nie jest ważniejsze po życiu, niż zdrowie, zwłaszcza nie swoje, tylko dziecka i powiem wam tak — mam nadzieję i chciałabym dać wam energię, ale żeby wam ją dać, to muszę dostać też energię od was dlatego, że to był bardzo trudny czas dla nas z Maćkiem.

Jednocześnie zapewnili, że za jakiś czas powrócą do prowadzenia swojego domowego programu:

Myślę sobie, że tak jak kiedyś my staraliśmy się wam pomóc tymi domówkami, tak teraz mieliśmy taki kryzysowy moment w życiu osobistym związanym z tym odwiecznym problemem chorób i powiem wam, że nic nie jest ważniejszego od tego i na pewno wrócimy do domówek. Będziemy je kontynuować dla was.

Joanna i Maciej odnieśli się też do krążących plotek, jakoby mieli wkrótce poprowadzić program śniadaniowy:

My nie wiemy, o co chodzi, nikt nam niczego nie zaproponował. To jest fejk.

Tęskniliście za „Domówkami”?

Joanna Koroniewska po raz pierwszy tak szczerze o małżeństwie z Dowborem: „Mój mąż zyskuje z każdym rokiem”

IG: joannakoroniewska

IG: joannakoroniewska

IG: joannakoroniewska

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor KUPILI DOM w Hiszpanii! Zaprosili kamerę do środka

pasekkozak