Za nami 66. Konkurs Piosenki Eurowizji 2022. Niestety Polska po raz kolejny nie wygrała. Chociaż głos Krystiana Ochmana zachwycił wielu widzów w Europie, nie udało mu się znaleźć w czołówce – po przyznaniu głosów jurorskich reprezentant Polski był na 14. miejscu z 46 pkt na koncie. Po przyznaniu punktacji od widzów Ochman otrzymał 105 pkt, co w sumie dało 151 pkt i 12. miejsce.Zwycięzcą została Ukraina z reprezentującym ją zespołem Kalush Orchestra i łączną liczbą 631 punktów.

Wołodymyr Zełenski skomentował WYGRANĄ Ukrainy na Eurowizji. Nawiązał do wojny z Rosją

Wiesław Ochman komentuje występ Krystiana Ochmana na Eurowizji i jego miejsce w finale

Jednocześnie po ogłoszeniu wyników, w sieci zawrzało ze względu na werdykt ukraińskiego jury, które nie przyznało Polsce ani jednego punktu. Wśród zawiedzionych internautów podniosły się głosy oburzenia, że Ukraina „nie odwdzięczyła się” Polsce za pomoc i solidarność, które otrzymała od nas od momentu wybuchu wojny z Rosją. Głos zabrał również dziadek Krystiana Ochmana – znany tenor Wiesław Ochman. W rozmowie z serwisem Pomponik wyznał, że ocenia występ wnuka bardzo wysoko i zażartował, że Ochman zająłby wyższe miejsce, gdyby „przyprawił sobie ogon, a tancerki rozebrały się do naga”:

Krystian zaśpiewał znakomicie. Występ był spójny w każdym detalu, przyjemnie się na to patrzyło. 12. miejsce to bardzo przyzwoity wynik. Może gdyby Krystian przyprawił sobie długi smoczy ogon i machał na scenie jego końcówką, a pan Agustin Egurrola rozebrał tancerki do naga, pewnie miałby lepsze noty (śmiech). Ale tak na poważnie – tancerki dały wspaniały show i nie rozumiem afery o to, że jedna z nich wpadła na Krystiana na scenie. To był zamierzony efekt i do tego bardzo dobry.

Jednocześnie z żalem zauważył, że na Eurowizji dało się odczuć ogromną przepaść między jurorami a publicznością:

Coraz bardziej zdumiewa mnie ten konkurs. Tworzy się tam przepaść między wrażliwością jurorów i publiczności. Dwa różne bieguny. Przykład? Publiczność ukraińska dała Krystianowi najlepsze noty, a jurorzy z Ukrainy nie zdecydowali się nawet na jeden punkt. Szokujące.

Przypominamy, że ukraińscy widzowie szturmem zagłosowali na reprezentującego Polskę Krystiana i to właśnie od widzów z Ukrainy otrzymaliśmy najwyższe notowanie – 12 punktów. Niestety wynik nie przełożył się na decyzję jurorów, których występ Polaka najwidoczniej nie zachwycił.

Wiesław Ochman na koniec rozmowy podzielił się mądrością, którą wpaja swoim uczniom:

Dostałem masę wiadomości i telefonów z gratulacjami od przyjaciół z całego świata, niestety prawie każdy miał wątpliwości co do oceny Krystiana. Ja jednak zawsze mówię moim uczniom, którzy narzekają na to, że nie stanęli na podium: zobacz czy ktoś jest za tobą, jeśli nikogo tam nie ma, to wtedy masz problem, a jak ktoś jest, to już wiesz, ile pracy wykonałeś i co jeszcze przed tobą.

Masz jakieś informacje, zdjęcia, czy nagrania i chcesz się z nami podzielić? Wyślij nam na adres . ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ!

 

To właśnie ON reprezentuje Polskę na Eurowizji i przeszedł do FINAŁU! Kim jest Krystian Ochman?

Ochman – “River” during the Second Semi Final

scena z: Krystian Ochman, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Krystian Ochman

Contestant Krystian Ochman Reuters / Forum

scena z: Krystian Ochman, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Ukraina wygrała Eurowizję 2022 z utworem określanym „Piosenką naszej wojny”. Co wiemy o zespole Kalush Orchestra?

Kalush Orchestra from Ukraine Reuters / Forum

Kalush Orchestra  Reuters / Forum