Za nami 66. Konkurs Piosenki Eurowizji 2022, który w tym roku wygrała Ukraina z reprezentującym ją zespołem Kalush Orchestra i łączną liczbą 631 punktów. Dla wielu osób wygrana Ukrainy nie była zaskoczeniem, za to punktacja przyznana przez ukraińskie jury Polsce już tak. Po Eurowizji wybuchła afera, ponieważ o ile ukraińscy widzowie przyznali reprezentującemu Polskę Krystianowi Ochmanowi największą ilość punktów, o tyle ukraińskie jury nie było tak łaskawe i Polska dostała okrągłe zero. Wzburzyło to ogrom polskich internautów, którzy szybko uznali to za „brak wdzięczności” Ukrainy po tym, co Polacy zrobili dla uchodźców od momentu wybuchu wojny.

Doda w mocnych słowach komentuje Eurowizję! „To szczyt hipokryzji”

Michał Wiśniewski komentuje aferę po Eurowizji i głosowaniu ukraińskiego jury

Teraz sytuację związaną z Eurowizją i głosowaniem skomentował Michał Wiśniewski, którzy swego czasu sam dwukrotnie wystąpił na Eurowizji – w 2003 roku razem z zespołem Ich Troje i piosenką „Keine Grenzen – Żadnych granic” wystąpił na Eurowizji w Rydze i zajął 7 miejsce. Trzy lata później ponownie wziął udział z zespołem w konkursie, tym razem z utworem „Follow My Heart” i zajął 11 miejsce. W rozmowie z Plejadą skomentował tegoroczny występ Ochmana:

Krystian dał wspaniały występ, na najwyższym poziomie. Jest młodym człowiekiem, przed którym całe życie. Nie ma sobie nic do zarzucenia.

Piosenkarz odniósł się również do innych uczestników konkursu i zauważył, że konkurencja była bardzo duża, a wiele piosenek naprawdę dobrych:

Z jednej strony można by to obrócić w żart i powiedzieć: „nie znają się”, ale z drugiej strony, wśród tych 40 piosenek była cała masa dobrych. Nie zawsze jest tak, że wszystko musi być bez skazy, co udowodniła Szwedka, fałszując trochę na początku. Miała świetną piosenkę, to świetna dziewczyna, generalnie było bardzo dobrze.

A jak Michał Wiśniewski skomentował aferę związaną z głosowaniem ukraińskiego jury? Doszedł do wniosku, że oburzenie internautów jest bezpodstawne i nawiązał do swoich doświadczeń jako jurora w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”:

Ja jestem w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie też przyznaję punkty i o wiele przyjemniej jest mówić: „fajnie wyszło”. Naprawdę czekam na to, pragnę tego, chcę mówić miłe słowo, ale przypomnijmy sobie, że ludzie dostają za to pieniądze, występują w zawodowym programie, to jest, jak podkreślają Piotr Gąsowski z Maćkiem Dowborem, program rozrywkowy, ale nie zmienia to faktu, że jest bardzo wymagający. Podobnie jest tutaj. Mamy 40 reprezentantów, są gusta i guściki. Jeżeli pomylili, źle zaznaczyli albo po prostu nie dali nam punktu. Publiczność z Ukrainy dała nam 12 punktów. To podkreślajmy. Ludzie odwdzięczyli się nam, bez względu na piosenkę. Nie ma sensu bić piany, bo trzeba się wspierać w takich sytuacjach i na pewno wszystkie te memy są mega niesprawiedliwe. Nie dajmy się zwariować.

Zgadzacie się z nim?

Masz jakieś informacje, zdjęcia, czy nagrania i chcesz się z nami podzielić? Wyślij nam na adres . ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ!

Dziadek Krystiana Ochmana OBURZONY werdyktem jury na Eurowizji?

Reuters / Forum

Reuters / Forum

Ukraina wygrała Eurowizję 2022 z utworem określanym „Piosenką naszej wojny”. Co wiemy o zespole Kalush Orchestra?

Michał Wiśniewski pozuje na ściance.

Michał Wiśniewski pozuje na ściance, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA.

Michał Wiśniewski odpowiada na zarzuty: „Czuję się absolutnie niewinny”

scena z: Michał Wiśniewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Michał Wiśniewski, SK: Kalendarz charytatywny na rzecz Fundacji im. Profesora Zbigniewa Religi, , fot. Baranowski/AKPA

scena z: Michał Wiśniewski, SK: Kalendarz charytatywny na rzecz Fundacji im. Profesora Zbigniewa Religi, , fot. Baranowski/AKPA

Michał Wiśniewski z byłą żoną wyłudził pożyczkę? Artysta odpowiada!