Kilka dni temu na Netfliksie pojawił się 4. sezon serialu „The Crown”. Fani tej produkcji z niecierpliwością czekali na ten sezon, bo w końcu na ekranie pojawiła się księżna Diana. W tę rolę wciela się 24-letnia Emma Corrin, która już zbiera sporo zachwytów, a widzowie są pod wielkim wrażeniem, że udało się znaleźć tak podobną do Lady Di aktorkę.

Emma Corrin o kulisach sceny ślubu księżnej Diany. „Wyszłam i wszyscy kompletnie ucichli”

Emma Corrin o roli księżnej Diany

Przed premierą sezonu Emma udzieliła sporo wywiadów, w których opowiadała o pracy na planie i m.in. o scenie, w której wystąpiła w sukni ślubnej. Aktorka zdradziła też, jak się czuła w roli księżnej Diany. Przyznała, że początkowo nie było jej łatwo.

Początkowo byłam bardzo onieśmielona. Słyszałam różne opinie, szybko poczułam się sfrustrowana i bardzo przestraszona, dlatego musiałam odciąć się od tego wszystkiego i po prostu zrobić swoje. (…) Zdałam sobie sprawę, że to jest tylko postać, którą gram, że jest to tylko wersja Diany w „The Crown”, do której mogę wnieść coś od siebie. (…) Ta świadomość nie pozbawiła mnie presji i odpowiedzialności, ale sprawiła, że rola była łatwiejsza – wyznała w wywiadzie dla „E!News”.

Corrin podczas wywiadów była też pytana o trudne momenty podczas kręcenia „The Crown”. Nie da się ukryć, że jednym z trudniejszych wyzwań były sceny, w których pokazano zmagania Diany z bulimią.

Czułam, że jeśli próbujemy pokazać bulimię w uczciwy sposób, to musimy to faktycznie zrobić – w przeciwnym razie byłaby to krzywda dla każdej osoby, która przez to przeszła. Nie sądzę, że powinniśmy unikać tego tematu. Diana szczerze mówiła o swoich doświadczeniach z bulimią i bardzo to w niej podziwiam – wyjaśniła w rozmowie z „People”.

Emma Corrin bardzo zaangażowała się w pracę nad serialem i jak przyznała, nad niektórymi scenami chciała popracować sama, a później swoimi pomysłami i propozycjami drobnych zmian dzieliła się ze scenarzystami.

ZOBACZ TEŻ:

Aktorzy serialu „The Crown” zdradzili, co myślą o decyzji Meghan i Harry’ego!

Kolejny konflikt w rodzinie królewskiej! Meghan i Harry nie wrócą na święta

Emma Corrin na planie "The Crown"

Emma Corrin/fot. Forum

Emma Corrin w sukni ślubnej

Emma Corrin/fot. Forum

Emma Corrrin na premierze filmu

Emma Corrin/fot. FORUM