Ludzie jednoczą siły, by walczyć o zdrowie podczas epidemii koronawirusa. Do oferowania pomocy przyłączają się duże firmy, projektanci, celebryci, czy właściciele mniejszych przedsiębiorstw. To pokazuje, że mimo epidemii życzliwość ludzka ma się dobrze.

Nawet podczas epidemii koronawirusa Jennifer Lopez jak zwykle wygląda perfekcyjnie

Ludzie się solidaryzują w walce z koronawirusem

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni czy zmęczeniem. W Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego. Z tego powodu pozamykano galerie handlowe, odwołano loty międzynarodowe z i do Polski, czy zamknięto grancie kraju.

Monika Zamachowska ma nietypowy sposób na koronawirusa. „Brzmi to jak żart”

Powstała nawet akcja, która ma na celu okazanie wsparcia dla wszystkich lekarzy i służb medycznych, których pomoc jest nieoceniona w walce z koronawirusem. O godzinie 17:00 w niedzielę 15.03.2020 te osoby, które chcą się przyłączyć i pokazać wdzięczność lekarzom wychodzą na swoje balkony, tarasy lub wyglądają przez okna by okazać wdzięczność w postaci braw dla lekarzy, pielęgniarek i osób ze służby medycznej, którzy całodobowo pomagają i leczą.

Firmy przyłączają się do walki z koronawirusem

Agata S.A., to popularna sieć salonów z meblami i akcesoriami do wyposażenia wnętrz, wspiera walkę z pandemią koronawirusa w Polsce. Zarząd firmy podjął decyzję o przekazaniu miliona złotych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem.

Tak samo zrobił prezes PKN Orlen – Daniel Obajtek poinformował, że Fundacja Orlen przeznaczy 6 milionów złotych na walkę z koronaworusem.

Firmy kateringowe i restauracje z województwa lubelskiego przyłączają się do akcji wsparcia lekarzy i … będą dostarczać jedzenie zupełnie za darmo dla personelu medycznego.

Gwiazdy przeciwko koronawirusowi

Cristino Ronaldo zdobył się na wielki gest i poinformował za pośrednictwem Instagrama, że przekształci swoje hotele w tymczasowe szpitale, gdzie będą mogli leczyć się chorzy na wirusa. Portugalczyk podziękował lekarzom, którzy narażają własne życie by nieść pomóc chorym.

Donatella Versace razem z córą Allegrą również nie jest obojętna na to, co obecnie dzieje się na świecie. Projektantka zapowiedziała, że przeznaczy 200 tys. euro dla jednego ze szpitali w Mediolanie.

View this post on Instagram

❤️🇮🇹

A post shared by Donatella Versace (@donatella_versace) on

Jak widać poważna sytuacja na świecie pokazuje, że ludzie pamiętają o sobie w tych ciężkich czasach i oferują pomoc na każdy możliwy sposób.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Straszna wiadomość! Polski piłkarz zarażony KORONAWIRUSEM

Ratownicy medyczni sprawdzają Natalię Kukulską, czy nie ma KORONAWIRUSA (ZDJĘCIA)

Artur Boruc został poddany KWARANTANNIE. Sara Boruc już wcześniej podejrzewała u siebie koronawirusa