Ślub to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Planujemy go całymi miesiącami i chcemy, by wszystko przebiegało idealnie. Wspaniałym zwieńczeniem ślubu jest zaś podróż poślubna, która powinna być tak piękna, jak sama ceremonia.

Rozpoczęcie nowej drogi życia to doskonały moment na wspólny wyjazd. Podróż poślubna pozwala odpocząć po związanym z uroczystością zamieszaniu i stresie, złapać wiatr w żagle i nabrać sił na otwierający się przed nami nowy rozdział życia. I choć w praktyce następujący po ślubie miesiąc miodowy rzadko trwa dłużej niż dwa tygodnie, a najczęściej tylko tydzień, tym bardziej warto jak najlepiej wykorzystać te dni. Podpowiadamy, jakie wycieczki wybrać na idealną podróż poślubną, by przez wiele lat z sentymentem wspominać wspólny wyjazd. Nie zapomnijcie o odpowiednich kosmetykach!

Podróż poślubna na Wyspy Kanaryjskie

podróż poślubna

Malowniczy archipelag hiszpańskich wysp to doskonałe miejsce na poślubny wypoczynek dla wszystkich nowożeńców, niezależnie od tego, w jakim miesiącu biorą ślub. „Temperatury wody i powietrza na Teneryfie, Gran Canarii czy Lanzarote sprzyjają wypoczynkowi przez cały rok, jednak najlepiej wybrać się tam w maju i czerwcu – wtedy woda jest już bardzo ciepła (ponad 20ºC), ale nie ma jeszcze upałów, zaś ryzyko deszczu jest znikome. Dodatkowo na każdej z tych pięknych hiszpańskich wysp znajdziemy nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, doskonałą kuchnię i warte odwiedzenia miejsca, ale też rozbudowaną bazę hotelową, zapewniającą noclegi z wyżywieniem w bardzo atrakcyjnych cenach” – mówi Przemysław Jackiewicz, Prezes Fostertravel.pl. Przykładowo, w cieszącym się bardzo dobrymi opiniami turystów hotelu Blue Sea Costa Jardin & Spa*** na Teneryfie za tygodniowy pobyt all inclusive dla pary (wyloty m.in. z Warszawy, Katowic lub Wrocławia) zapłacimy już około 4500 zł.

Podróż poślubna na Cypr

podróż poślubna

Doskonałym pomysłem na miesiąc miodowy jest też czarujący Cypr (nazywany Wyspą Afrodyty), zachęcający antycznymi zabytkami, wspaniałą pogodą przez cały rok oraz niezapomnianymi krajobrazami. Na Cypr najlepiej wybrać się w kwietniu-maju lub wrześniu-październiku – wtedy jest najmniej turystów i nie ma upałów, przy czym temperatura powietrza w dzień wciąż nie spada poniżej 24ºC. Niższe są też ceny. Świetne hotele znajdziecie w każdym cypryjskim kurorcie (m.in. Limassol, Pafos, Ayia Napa czy Protaras), a ceny za tygodniowy pobyt dla pary z przelotem (opcja all inclusive) zaczynają się już od 2800 zł. Jeśli podczas odpoczynku na Cyprze zechcecie zwiedzić wyspę, najlepiej wynająć samochód – pamiętajcie wtedy o ruchu lewostronnym (pozostałość po panowaniu Imperium Brytyjskiego, pod którym Cypr się przez pewien czas znajdował).

Podróż poślubna do Kenii

podróż poślubna

Idealnym pomysłem na podróż poślubną dla miłośników egzotyki będzie wyjazd do Kenii, zwłaszcza że wspaniała pogoda panuje tam praktycznie przez cały rok, a temperatura powietrza w dzień praktycznie nie spada poniżej 27ºC. Kenia to zachwycający afrykański kraj, kuszący nie tylko monumentalnymi parkami narodowymi, umożliwiającymi podziwianie egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, ale też niezwykłą kulturą Masajów i dzikimi krajobrazami. To też tradycyjne turystyczne rozkosze: wspaniałe piaszczyste plaże, doskonała afrykańska kuchnia, mnóstwo historycznych zabytków i świetne hotele, rozlokowane w nadmorskich kenijskich kurortach. Zarówno w Nairobi, Mombasie czy Bamburi Beach znajdziemy świetne hotele w cenie ok. 4000 zł za osobę (opcja all inclusive z wylotami z kilku polskich miast), co stanowi naprawdę atrakcyjną ofertę jak na egzotyczny wyjazd poślubny. Warto dodać, że Kenia uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych afrykańskich krajów, a podróż samolotem, zależnie od tego, z której części Polski wylatujemy, trwa od 10 do 14 godzin.

Planując wyjazd w podróż poślubną, warto rozpocząć poszukiwania idealnego miejsca od przejrzenia ofert popularnych portali turystycznych i biur podróży. Znajdziecie tam nie tylko cenne wskazówki i mnóstwo zdjęć, ale też atrakcyjne oferty wyjazdów z przelotem i noclegami w wybranym hotelu. A jeśli będziecie chcieli poślubny wypoczynek urozmaicić zwiedzaniem, na portalach turystycznych bez trudu wyszukacie też informacje o wycieczkach fakultatywnych, dostępnych w danym kraju i regionie. Zobaczcie też, gdzie na wakacje jeżdżą celebryci.

 

Materiał pozaredakcyjny, opracowany przez Krystiana Cegielskiego, publicystę fostertravel.pl