To będzie spektakularne starcie – internetowe boginie uwielbiane przez miliony followersów zmierzą się z szarą rzeczywistością świata offline. Rosyjskie gwiazdy mediów społecznościowych, pławiące się na co dzień w morzu pochlebnych komentarzy rezygnują z Internetu, markowych ubrań i kart płatniczych, by przekonać się, jak wygląda codzienność bez upiększającego filtra. Wysypisko śmieci, czy zaniedbane domy emerytów to tylko niektóre z miejsc, w jakich przyjdzie pracować sławnym Instagramerkom.
Czy odnalezienie się w prawdziwym życiu okaże się dla nich równie łatwe, jak pozowanie do zdjęć? Przekonamy się o tym już w pierwszym odcinku „Dziewczyn z Instagrama”, 7 października o godz. 12:30 w telewizji METRO.

IDEALNE ŻYCIE INSTAGRAMEREK VS SZARA RZECZYWISTOŚĆ

Angelica_anders (934 tys. followersów) i Sofia_official_ (1,1 mln followersów) to dwie z 24 występujących w programie gwiazd Internetu, które na co dzień bujają w obłokach wirtualnego raju. „Dziewczyny z Instagrama” brutalnie ściąga je na ziemię. Gwiazdy rosyjskich social mediów na tydzień zmieniają mieszkanie, garderobę i profesję, aby od podszewki poznać życie w surowym wydaniu. W każdym z odcinków dwie Instagramowe idolki podejmują się zadań, które nie mają nic wspólnego z #luxurylife czy #feelingsexy. Wszak patroszenie ryb nie należy do zajęć arystokratycznych, a na domiar złego zagraża nienagannie umalowanym paznokciom. Wysypisko śmieci również okazuje się mało sprzyjającą scenerią do selfie. W każdym z tych miejsc dziewczyny stawią czoła zadaniom, które pokazują, że codzienność nie zawsze można opisać uśmiechniętą emotikoną.

IDEALNE ŻYCIE INSTAGRAMEREK VS SZARA RZECZYWISTOŚĆ

Dodatkowo Instagramerki przez tydzień mieszkać będą z dala od swoim luksusowych apartamentów. Rosyjskie, odrobinę zagracone mieszkanie przemiłego emeryta i współdzielony ze studentami hostelowy pokój pozwolą dziewczynom poznać zupełnie inne warunki mieszkalne niż te, do których są przyzwyczajone. Instagramerki przekonają się, że to, co zwykły uwieczniać na zdjęciach to tylko mały, wyretuszowany wycinek otaczającego ich świata.

IDEALNE ŻYCIE INSTAGRAMEREK VS SZARA RZECZYWISTOŚĆ

W każdym z odcinków, poczynania dziewczyn ocenia jury złożone z osób, które nigdy nie miały Instagrama, a hasło „filtr” kojarzy im się wyłącznie z oczyszczaniem wody. Offline’owa komisja na bieżąco komentuje zachowanie dziewczyn, wystawiając im oceny na miarę XXI w. – „like” lub „dislike”. To swoiste być albo nie być dla „Dziewczyn z Instagrama”. Zwyciężczynie odcinków trafią do finału, w którym na wszystkich czeka ogromne zaskoczenie.

IDEALNE ŻYCIE INSTAGRAMEREK VS SZARA RZECZYWISTOŚĆ

Jak rosyjskie boginie Internetu poradzą sobie, żyjąc wśród zwykłych ludzi? Jakich trudności prawdziwego życia będą musiały doświadczyć? Czy podołają „przyziemnym” zadaniom? Która z uczestniczek programu zyska sobie przychylność jury i dlaczego warto czekać na finał? Odpowiedzi na te pytania kryją się w kolejnych odcinkach „Dziewczyn z Instagrama” tylko w telewizji METRO.