W minioną sobotę Iga Świątek przeszła do historii po tym, jak wygrała wielkoszlemowy turniej Roland Garros, pokonujące Sofię Kenenin. O Idze mówi i pisze cały świat i nic dziwnego, bo 19-latka jest pierwszą polską zwyciężczynią French Open.

Iga Świątek to następczyni Agnieszki Radwańskiej? Jej kariera i życie prywatne

Iga Świątek wygrała zakład z trenerem

Iga dość skromnie zareagowała na wielki sukces. Dzień po wygranej, podczas konferencji prasowej wyznała, że jeszcze do niej nie dociera, co się stało i potrzebuje kilku dni, by ochłonąć. Okazuje się, że Iga wygrała nie tylko turniej Roland Garros, ale też zakład ze swoim trenerem.

Pod koniec lipca Iga Świątek założyła się z Piotrem Sierzputowskim, że jeśli uda jej się wygrać jeden z najbliższych turniejów, to jej trener będzie musiał… wydepilować klatkę piersiową i plecy.

Jestem znany z tego że noszę sweter, nawet, jak chodzę bez koszulki. Więc zawodniczka zawsze gdzieś tam mi docinała z tego powodu. Niestety albo i stety założyłem się. Miałem przeczucie, że to może się wydarzyć, ale po pierwszych startach całkowicie o tym zapomniałem. Teraz muszę poszukać salonu – powiedział w rozmowie z RMF FM.

ZOBACZ TEŻ:

Mama Igi Świątek po raz pierwszy zabrała głos. Dlaczego nie miała kontaktu z córką?

Jaką matką jest Agnieszka Radwańska? „Są też, wiadomo, gorsze dni”

Iga Świątek podczas meczu

Iga Świątek podczas meczu fot. Zuma Press / Forum

Iga Świątek wygrała z Simoną Halep

Iga Świątek wygrała z Simoną Halep fot. Reuters / Forum