Iga Natalia Świątek jest 22-letnią polską profesjonalną tenisistką i jedną z najbardziej utalentowanych młodych zawodniczek w świecie tenisa. Obecnie jest numerem 1 na świecie w rankingu singlowym kobiet według Women’s Tennis Association (WTA), utrzymując tę pozycję przez łącznie 80 tygodni. Świątek jest czterokrotną mistrzynią singla wielkoszlemowego, zdobywając tytuł French Open w 2020, 2022 i 2023 roku oraz US Open w 2022 roku. Jest pierwszą zawodniczką reprezentującą Polskę, która wygrała tytuł singla wielkoszlemowego. Wygrała łącznie 17 tytułów singlowych, w tym Finały WTA 2023.

TO zdjęcie Igi Świątek stało się hitem internetu! Tak zareagowała, gdy zobaczyła Lewandowskiego na trybunach

Iga Świątek komentuje memy z Robertem Lewandowskim. Stanęła w obronie piłkarza

Odkąd o ogromnym talencie i sukcesach Igi usłyszał cały świat, w sieci co rusz pojawiają się memy z nią i Robertem Lewandowskim, na których piłkarz zazdrości 22-latce ogromnych sukcesów w tak młodym wieku i nazywa ją „gówniarą z paletką” czy „babingtoniarą”. Humorystyczne obrazki cieszą się ogromną popularnoscią wśród internautów i regularnie pojawiają się na instagramowych profilach Make Life Harder czy Tygodnika Nie.

Teraz Iga pojawiła się w „Dzień dobry TVN”, gdzie między innymi nawiązano do jej „rywalizacji” z Lewandowskim i krążących po sieci memów. Okazuje się, że choć początkowo część memów ją bawiła, obecnie Iga nie jest zadowolona z ciągłego wyśmiewania piłkarza. Świątek stanęła w obronie Lewandowskiego i wyznała:

Z jednej strony faktycznie niektóre są zabawne, ale z drugiej strony dużo jest takich memów, które mnie chwalą, a Roberta [Lewandowskiego – red.]… – zaczęła, a później dokończyła – Jest [w nich – red.] jakiś negatywny wydźwięk w jego stronę. To mi się nie podoba, bo Robert zrobił tak dużo dla nas sportowców i w ogóle dla całego kraju. Nadal jak jeżdżę po różnych krajach, ludzie mnie nie poznają, ale jak mówię, że jestem z Polski, to słyszę „Lewandowski, Lewandowski”.

Jednocześnie podkreśliła, że dziś za sprawą prześmiewczych memów Robert Lewandowski co rusz pada ofiarą hejtu:

On przez te memy ze mną dostaje trochę hejtu. Wiem, że to jest rozrywka dla kibiców, ale sama myślę, że mogłabym być w takiej samej sytuacji jak on. Niczym sobie nie zasłużył, żeby być w takich memach.

Lewandowski udzielił kontrowersyjnego wywiadu. Kadra się zemściła

pasekkozak