Kinga Duda, idąc w ślady Ivanki Trump, została doradczynią swojego ojca. Choć funkcja doradcza nie wiąże się z wynagrodzeniem, to Kinga Duda może liczyć na przywileje niedostępne dla zwykłych pracowników w jej wieku. Dziennikarze „Rzeczpospolitej” postanowili sprawdzić, ile kosztuje społeczny wolontariat córki Andrzeja Dudy.

Kinga Duda WALCZY z KOŃSKIM ŁAJNEM. W asyście funkcjonariusza SOP

Ile zarabia Kinga Duda?

Kinga Duda jako pierwsza z otoczenia prezydenta zabrała głos w sprawie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Społeczna doradczyni głowy państwa zaznaczył ajednak, że jej poglądy są jej prywatną sprawą. Przez wzgląd na zajmowane stanowisko nie jest to do końca prawdą.

Choć Kinga Duda nie otrzymuje wynagrodzenia, jej obecność w otoczeniu prezydenta generuje koszty. Są to m.in. diety, ochrona czy opłacanie podróży. Jak donosi „RZ”, Kinga Duda nie brała udziału w żadnym oficjalnym spotkaniu. Młoda prawniczka uczestniczy wyłącznie w wewnętrznych zebraniach, a te nie są ewidencjonowane, więc ich ewentualne koszty nie są możliwe do wskazania.

Kinga Duda PRZEMÓWIŁA. „Moje przemyślenia i poglądy to moja prywatna sprawa”

Z tekstu opublikowanego w „Rzeczpospolitej” wynika, że fundacja ePaństwo chciała poznać nie tylko koszty działalności Kingi Dudy, ale również finansowy wymiar działalności Agaty Kornhauser-Dudy. Pałac odpowiedział, że pierwsza dama korzysta z budżetu Kancelarii Prezydenta i nie wie, jakie koszty są ponoszone z działalnością pierwszej damy.

BARABASZ KOMENTUJE: Kiedy ludzie protestują, załóż sobie fanklub, czyli PR Agaty Dudy (FELIETON)

Kancelaria prezydenta nie ma obowiązku rejestrowania wydatków członków najbliższej rodziny, jednak to może skutkować brakiem możliwości rozliczenia i weryfikacji kosztów.

Kinga Duda w eleganckiej stylizacji na zaprzysiężeniu.

Kinga Duda w eleganckiej stylizacji na zaprzysiężeniu ojca. Fot.Forum.

Kinga Duda na Zaprzysiężeniu ojca.

Kinga Duda na Zaprzysiężeniu ojca. Fot.Forum.

Kinga Duda na wieczorze wyborczym

Kinga Duda/fot. FORUM

Krakow, 12.07.2020 r.
Wybory na Prezydenta RP. Druga tura glosowanie.
N/z: Prezydent Andrzej Duda wraz malzonka Agata Duda Kornhauser i corka Kinga Duda,Image: 542148783, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Tomasz Jagodzinski / ArtService / Forum

scena z: Kinga Duda, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

Krakow,  Kinga Duda , Fot. Tomasz Jagodzinski / ArtService / FORUM